Телескопи космічної лабораторії NASA 13 липня ц.р. зафіксували найсильніші за останній час спалахи на Сонці, які стали причиною сильної магнітної бурі на Землі сьогодні, 14 липня. Спалахи віднесли до так званого класу X, до якого зараховують тільки максимально потужну сонячну активність.
Телескопи космічної лабораторії NASA 13 липня ц.р. зафіксували найсильніші за останній час спалахи на Сонці, які стали причиною сильної магнітної бурі на Землі сьогодні, 14 липня. Спалахи віднесли до так званого класу X, до якого зараховують тільки максимально потужну сонячну активність, повідомляють "Вести". Між тим, для електронних приладів, в тому числі і на міжнародній космічній станції, буря загрози не представляє.
Однак на самопочутті людей сонячна активність все-таки може серйозно відбитися. У першу чергу, це стосується сердечників і метеозалежних.
Як повідомлялось, у лютому ц.р. астрономи зафіксували масивну роздвоєну пляму на Сонці в області AR 1416, розмір якої за кілька днів збільшився в два рази.
Сонячний спалах - вибух на Сонці, який відбувається коли енергія, що міститься в скручених магнітних полях (зазвичай навколо плям), вивільняється назовні. Спалахи породжують потік радіації у всіх діапазонах електромагнітного спектра, від радіохвиль до рентгенівських і гамма-променів.
Вчені ділять сонячні спалахи по їх яскравості в рентгенівських променях в діапазоні довжин хвиль від 1 до 8 Å на три основні групи:
- спалахи Х-класу: великі, можуть викликати радіо перешкоди на всій планеті, а також довгі магнітні бурі;
- спалахи М-класу: середні за розміром, викликають короткі перебої в зв'язку в полярних регіонах. Іноді утворюються невеликі магнітні бурі;
- спалахи С-класу: невеликі, з незначними наслідками для нашої планети.
Остання найбільша за п'ять років магнітна буря на Сонці зафіксована в ніч з 5 на 6 серпня 2011 р.
Раніше фахівці Академії наук США повідомили про можливу так званої "сонячну війну" в 2012 р., коли світило своїми колосальними спалахами або коронарними викидами атакує Землю.