Генеральна прокуратура України (ГПУ) подала позов до екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко про відшкодування 19,5 млн грн збитків у рамках кримінальної справи щодо компанії ЄЕСУ.
Генеральна прокуратура України (ГПУ) подала позов до екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко про відшкодування 19,5 млн грн збитків у рамках кримінальної справи щодо компанії "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). Про це заявив заступник генерального прокурора України Євген Блажівський, передає кореспондент РБК-України.
"У цій справі прокуратура заявила позов про відшкодування збитків. Позов заявлений на повну суму збитків, які вказані в цій кримінальній справі - 19,5 млн грн", - заявив Блажівський.
За його словами, мова йде про розкрадання бюджетних коштів і ухилення від сплати податків.
Раніше в прес-службі СБУ повідомили, що на виконання рішення Київського районного суду м. Харкова слідчим відділом УСБУ в Харківській області 28 березня ц.р. завершено ознайомлення обвинуваченої Юлії Тимошенко та її захисників з матеріалами кримінальної справи № 2310. Про це повідомляє .
Кримінальну справу за обвинуваченням Тимошенко в організації заволодіння та замаху на заволодіння чужим майном - державними коштами, шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення, організації ухилення від сплати податків корпорацією ЄЕСУ, що призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету коштів; ухилення від сплати прибуткового податку з громадян, що спричинило тяжкі наслідки, з обвинувальним висновком після розгляду клопотань захисту буде направлено прокурору Харківської області для затвердження та скерування до суду.
Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно до матеріалів кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Вчиненню зазначених дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ у сумі понад 160 млн дол.
Крім того, Тимошенко обвинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладення на КМУ зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол. та організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн грн. За цими фактами розслідування кримінальної справи триває.
24 березня ц.р. голова СБУ Ігор Калінін заявив, що слідство зібрало достатньо доказів вини Юлії Тимошенко для передачі в суд кримінальної справи щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України".
Як заявляв адвокат Сергій Власенко, деякі захисники екс-прем'єра не встигли ознайомитися з матеріалами кримінальної справи. За словами Власенка, обмеження щодо ознайомлення зі справою до 28 березня 2012 р. не повинні стосуватися нових захисників екс-прем'єра - Євгенії Тимошенко та Олександра Плахотнюка, яких допустили до процесу лише кілька днів тому. На думку захисника, для повноцінного ознайомлення з матеріалами справи суд повинен був дати захисту Тимошенко щонайменше рік.
Нагадаємо, захисник екс-прем'єра Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк раніше заявив, що суд винесе вирок Тимошенко у справі ЄЕСУ до 15 травня.
Генеральна прокуратура України 20 жовтня 2011 р. скасувала постанову про закриття відповідної кримінальної справи проти Тимошенко. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи. Суд ухвалив, що Тимошенко та її захист повинні ознайомитися з матеріалами справи відносно ЄЕСУ до 28 березня.
Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 р. засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму понад півтора мільярди гривень.
Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові. Зазначимо, що з переведенням в колонію здоров'я Тимошенко значно погіршилося.
Ситуація з кримінальним переслідуванням Тимошенко різко погіршила відносини України із США і ЄС, які назвали переслідування колишнього прем'єра політично мотивованим і неодноразово закликали звільнити її.
26 січня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на своєму засіданні прийняла резолюцію про стан демократії в Україні, в якій вимагає виключити з Кримінального кодексу статті, за якими були засуджені колишні державні чиновники, зокрема Тимошенко. ПАРЄ пригрозила введенням санкцій відносно України, якщо вимоги асамблеї з кримінального переслідування колишніх членів уряду не будуть виконані.