ru ua

Samsung спростувала інформацію про припинення співпраці з Apple

Автор: RBC.UA
Південнокорейська Samsung Electronics спростувала статтю в газеті The Korea Times, у якій йшлося, що компанія планує до кінця року припинити постачання дисплеїв для планшетів Apple. "Стаття в The Korea Times на 100% не відповідає дійсності. Samsung Display ніколи не планувала знижувати або припиняти постачання ЖК-панелей Apple", - заявили в компанії.

Південнокорейська Samsung Electronics спростувала статтю в газеті The Korea Times, у якій йшлося, що компанія планує до кінця року припинити постачання дисплеїв для планшетів Apple, повідомляє телеканал "Росія 24".

Читайте також: Google і Samsung випустили новий нетбук Chromebook за ціною 249 дол

"Стаття в The Korea Times на 100% не відповідає дійсності. Samsung Display ніколи не планувала знижувати або припиняти постачання РК-панелей Apple", - зазначив журналістам американського блогу CNET прес-секретар Samsung, додавши, що компанія вже звернулася до видавництва з проханням спростувати публікацію.

У понеділок корейська газета з посиланням на неназвані джерела повідомила, що компанії не змогли домовитися про ціну дисплеїв: Apple вимагала дуже великі знижки на продукцію Samsung. Її екрани користуються дедалі більшим попитом - The Korea Times вказувала на зростаючі обсяги замовлень з боку Amazon, яка готується до випуску нової моделі електронної книги Kindle.

Новина швидко розлетілася мережею: Apple справді намагається знизити свою залежність від корейських компонентів при виробництві електроніки. У середині вересня стало відомо, що американська компанія зменшила обсяг закупівель оперативної пам'яті для iPhone 5.

Samsung першою освоїла технологію Retina - дисплеї з великою щільністю пікселів, але її монополія протрималася лише кілька місяців: незабаром аналогічні екрани почали випускати Sharp і LG.

The Korea Times не вперше повідомляє про можливе припинення співпраці c Apple.

Читайте також: У США знято заборону на продаж Samsung Galaxy Tab 10.1

Минулого тижня газета розповсюдила інформацію про те, що Samsung не отримає замовлень на мікропроцесори для наступного покоління iPhone. Видання послалося на неназваного топ-менеджера Samsung, який заявив, що процесор Apple A6, котрий використовується в новому iPhone, розроблений в Америці без допомоги корейської компанії. Samsung лише виробляє ці чіпи. Ситуація в корені відрізняється від того, як дві компанії працювали раніше. Всі процесори до A6 створювалися спільно.

Більш того, деякі джерела говорять про те, що наступний "камінь", A7, Apple буде виробляти без участі Samsung. Зборкою, за даними газети, займеться тайваньська компанія Semiconductor Manufacturing Company (TSMC).

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Samsung залишив один із провідних інженерів, відповідальний за створення процесорів. Його переманила Apple.

А на початку осені експерти заговорили про те, що американці скорочують закупівлю у Samsung чіпів оперативної пам'яті. Нібито тепер поставляти чіпи пам'яті для "яблучних" гаджетів будуть японські Toshiba і Elpida Memory, а також корейська Hynix. Дані з інших джерел свідчать про те, що Samsung все-таки залишиться у списку постачальників, але її роль буде менш важливою.

Як повідомлялося на початку жовтня, південнокорейська компанія Samsung Electronics підвищила прибуток від основної діяльності за період з липня по вересень 2012 р. до 7,3 млрд дол., що майже вдвічі більше, ніж минулорічний показник за той же період. Ці цифри перевершили всі очікування фінансових аналітиків, що привело до підвищення вартості акцій Samsung на 1,5%.

Читайте також: Google відкликала патентний позов проти компанії Apple

Зазначимо, що Samsung є одним з основних суперників Apple Inc. в боротьбі за першість на ринку смартфонів і планшетних комп'ютерів. Гаджети південнокорейської компанії працюють на платформі Android, яка на даний момент є найпопулярнішою у світі операційною системою для мобільних пристроїв, обігнавши iOS від Apple, Windows Mobile від Microsoft, BlackBerry OS від Research in Motion (RIM) і Symbian від Nokia.

У серпні минулого року суд Дюссельдорфа за позовом компанії Apple про порушення авторських і патентних прав прийняв рішення повністю заборонити продажі "планшетників" Galaxy Tab 10.1 на території Європейського союзу, проте пізніше з'ясувалося, що питання стосовно всього ЄС знаходиться за межами повноважень органу, і заборону була звужено тільки до Німеччини.

Отримавши заборону на вихід на німецький ринок планшетних комп'ютерів і на продаж деяких моделей смартфонів у Нідерландах, представники Samsung пообіцяли негайно вжити відповідні дії, і, за попередніми даними, під удар може потрапити нова модель iPhone, до випуску якої компанія Apple готувалася більше року.

Читайте також: ТОП-10 планшетів під управлінням Android (фото)

3 грудня 2011 р. американський суд відмовився задовольнити позов Apple і накласти заборону на продаж пристроїв південнокорейської Samsung, включаючи планшетник Galaxy Tab 10.1, на території США. Раніше, в жовтні минулого року, у Samsung заявили, що будуть домагатися заборони на продажі нової моделі iPhone 4S від Apple у Франції та Італії.

Samsung Electronics - флагман промисловості Південної Кореї і світовий лідер у виробництві напівпровідників, телекомунікаційного та цифрового обладнання. Компанія займає провідні позиції на світових ринках РК-дисплеїв і мікрочіпів пам'яті Dram і Nand. У II кварталі 2012 р., в порівнянні з минулим роком, компанія збільшила операційний прибуток на 79% - до 6,7 трлн вон (5,9 млрд дол.). Виручка склала близько 47 трлн вон (41,4 млрд дол.). Водночас чистий прибуток Samsung Electronics у II кварталі 2012 р. виріс на 48% і склав 4,5 млрд дол.

Генеральним директором Samsung Electronics Co. є Квон О Хьюн. На цю посаду він був офіційно призначений рішенням ради директорів компанії 8 червня 2012 року. Також він обіймає посаду віце-президента Samsung Electronics, керівника підрозділу Device Solutions, що складається із трьох відділів, котрі спеціалізуються на таких компонентах, як пам'ять, великі системні інтегральні схеми та світлодіоди.

Квон О Хьюн змінив на посаді гендиректора Чой Гі Санга, який очолив групу з розробки корпоративної стратегії. Чой Гі Санг зберіг за собою місце в раді директорів.