ua en ru

Google відкликала патентний позов проти компанії Apple

Автор: RBC.UA
Підрозділ Google Motorola Mobility несподівано відкликав свій патентний позов проти компанії Apple.

Підрозділ Google Motorola Mobility несподівано відкликав свій патентний позов проти компанії Apple. Причина відкликання заяви залишилася невідомою, повідомляє "Росія-24". Проте представники Motorola відзначили, що дані дії ніяк не пов'язані з "домовленостями між Motorola і Apple".

Компанія Motorola Mobility направила позов у Комісію з міжнародної торгівлі США (ITC), згідно з яким Apple звинувачувалася в порушенні семи патентів в пристроях iPhone і iPad. Основна вимога позову - заборона на ввезення в країну даних продуктів.

Незважаючи на це, представники Google заявили, що продовжать захищати права своїх партнерів, чиї смартфони управляються операційною системою Android.

Раніше мюнхенський суд вирішив заборонити продаж смартфонів і планшетів компанії Motorola Mobility, що належить Google, в яких є функція "rubber band". З її допомогою пристрій дає користувачеві знати, що він дійшов до кінця списку. Наприкінці серпня Каліфорнійський суд визнав, що ця функція запатентована Apple, і Samsung порушила права на інтелектуальну власність компанії.

Юристи Motorola Mobility мають намір подати апеляцію і довести, що ця функція з'явилася в комп'ютерному світі задовго до появи iPhone і, отже, патент Apple не можна вважати юридично зобов'язуючим.

Як повідомлялося, Apple Inc. просить суд США збільшити на 707 млн дол. суму, яку Samsung повинна виплатити як відшкодування збитку у зв'язку з незаконним використанням патентів Apple.

Читайте також: Apple вимагає заборонити продаж в США 8 пристроїв Samsung

Нагадаємо, 25 серпня ц.р. федеральний суд штату Каліфорнія озвучив рішення в патентній суперечці Apple проти Samsung, зобов'язавши південнокорейську компанію виплатити компенсацію в 1,05 млрд дол. Найбільші технологічні гіганти ведуть патентну війну вже не перший рік. При цьому розгляду йдуть не тільки в США, але в країнах Європи і Азії.

Читайте також: Apple додала ще 4 телефони до "патентному" позовом проти Samsung

Наприкінці серпня 2012 р. суд у Південній Кореї встановив взаємну відповідальність компаній і призупинив продаж їх продукції. Трохи пізніше судові органи Японії відмовили Apple в задоволенні позову до Samsung.

Перший судовий позов був поданий з боку американської корпорації в квітні 2011 р., коли вона звинуватила Samsung у копіюванні дизайну своїх пристроїв. При цьому Samsung подав ряд зустрічних позовів в кількох країнах, включаючи США, Німеччину і Австралію.

Samsung є одним з основних суперників Apple Inc. в боротьбі за першість на ринку смартфонів і планшетних комп'ютерів. Гаджети південнокорейської компанії працюють на платформі Android, що на даний момент є найпопулярнішою в світі операційною системою для мобільних пристроїв, обігнавши iOS від Apple, Windows Mobile від Microsoft, BlackBerry OS від Research in Motion (RIM) і Symbian від Nokia.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Компанія Motorola Solutions з'явилася на початку 2011 р. після реорганізації Motorola Inc., колись одного з лідерів телекомунікаційної індустрії. Колишня Motorola розділилася на дві незалежні компанії - Motorola Solutions і Motorola Mobility Holdings. Перша успадкувала від Motorola активи з фокусом на обслуговуванні комерційних замовників (виробництво сканерів штрих-кодів, приймачів, обладнання для бездротових мереж). Друга спеціалізується на споживчих комунікаційних пристроях.

22 травня ц.р. Google завершила операцію по покупці виробника мобільної електроніки Motorola Mobility. За умовами угоди Google придбав Motorola Mobility за 12,5 млрд дол., виплативши акціонерам компанії по 40 дол. за кожен цінний папір Motorola Mobility, яким вони володіють. Apple Inc. і Google Inc. є конкурентами на ринку програмного забезпечення для мобільних пристроїв.

Apple - американська компанія, яка займається виробництвом програмного забезпечення, персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів і телефонів. Організація продає частину своєї продукції через власну мережу магазинів, які розташовані у США, Канаді, Великій Британії, Японії та інших країнах. На компанію працюють близько 35 тис. чоловік. Штаб-квартира корпорації знаходиться в м. Купертіно (штат Каліфорнія). Чистий прибуток Apple, за підсумками 9 місяців 2011-2012 фінансового року, що завершилися 30 червня ц.р., зріс на 73,6% - до 33,5 млрд долл., в порівнянні з показником у 19,3 млрд дол. за аналогічний період роком раніше. Частка Apple на глобальному ринку планшетів зросла до 70% у II кварталі поточного року. Apple також стала найдорожчою компанією за всю історію ринку. Вартість акцій Apple з розрахунків, заснованих на індексі Dow Jones, зараз оцінюється більш ніж у 620 млрд дол.

Samsung Electronics - флагман промисловості Південної Кореї і світовий лідер у виробництві напівпровідників, телекомунікаційного та цифрового обладнання. Компанія займає провідні позиції на світових ринках РК-дисплеїв і мікрочіпів пам'яті Dram і Nand. У II кварталі 2012 р., в порівнянні з минулим роком, компанія збільшила операційний прибуток на 79% - до 6,7 трлн вон (5,9 млрд дол). Виручка склала близько 47 трлн вон (41,4 млрд дол). В той же час чистий прибуток Samsung Electronics в II кварталі 2012 р. виріс на 48% і склав 4,5 млрд дол.