ru ua

У США знято заборону на продаж Samsung Galaxy Tab 10.1

Автор: RBC.UA
Тимчасова заборона на продажі планшета Samsung Galaxy Tab 10.1 знята. Американський суд постановив, що попереднє рішення, прийняте 26 червня, слід скасувати у зв'язку з тим, що пристрій корейської компанії було створено без порушення ключових патентів Apple.

Тимчасова заборона на продажі планшета Samsung Galaxy Tab 10.1 знята. Американський суд постановив, що попереднє рішення, прийняте 26 червня, слід скасувати у зв'язку з тим, що пристрій корейської компанії було створено без порушення ключових патентів Apple. Про це повідомляє "Росія-24".

Досі "яблучна" компанія стверджувала, що в основі гаджета від конкурента лежить приналежний їй патент D'889. Суд присяжних, який в кінці серпня визнав Samsung винною в незаконному використанні технологій Apple, не підтвердив, що D'889 дійсно став головною технологією для розробки Galaxy Tab 10.1. Samsung відштовхнулася від цього факту і довела в апеляційному суді безглуздість тимчасової заборони на продаж пристрою.

Читайте також: Apple і Samsung відмовилися зменшити взаємні претензії в суді

Керівництво корейської компанії вітає рішення суду. "Ми задоволені рішенням, що підтвердило нашу позицію. Вона полягає в тому, що ми не порушували патент, який описує дизайн пристрою, і тимчасова заборона на продаж не мала сенсу", - йдеться в офіційній заяві Samsung. Компанія Apple своєї відповіді поки не дала.

Ну а корейці вирішили перейти в контратаку і заявили, що iPhone 5 випущений з порушенням патентів, що належать їм. Швидше за все, мова йде про технології бездротової передачі даних.

Раніше стало відомо, що чергова суперечка двох компаній може розгорітися через права на технології LTE.

Читайте також: Apple і Samsung скуповують патенти на технологію LTE

Тут в ролі нападаючого виступить Samsung. За даними Reuters, найбільше патентів в області LTE належить Nokia (18,9%), на другому місці - Qualcomm (12,5%), яка постачає радіомодули для "яблучних" пристроїв. Samsung (12,2%) займає третє місце.

Читайте також: Apple вимагає збільшити розмір компенсації збитку від Samsung на 707 млн дол

Відзначимо, що Samsung є одним з основних суперників Apple Inc. в боротьбі за першість на ринку смартфонів і планшетних комп'ютерів. Гаджети південнокорейської компанії працюють на платформі Android, яка на даний момент є найпопулярнішою у світі операційною системою для мобільних пристроїв, обігнавши iOS від Apple, Windows Mobile від Microsoft, BlackBerry OS від Research in Motion (RIM) і Symbian від Nokia.

У серпні минулого року суд Дюссельдорфа за позовом компанії Apple про порушення авторських і патентних прав прийняв рішення повністю заборонити продажі"планшетників" Galaxy Tab 10.1 на території Європейського союзу, проте пізніше з'ясувалося, що питання стосовно всього ЄС знаходиться за межами повноважень органу, і заборона була звужена тільки до Німеччини.

Отримавши заборону на вихід на німецький ринок планшетних комп'ютерів і на продаж деяких моделей смартфонів у Нідерландах, представники Samsung пообіцяли негайно вжити відповідні дії, і, за попередніми даними, під ударом може опинитися нова модель iPhone, до випуску якої компанія Apple готувалася більше року.

3 грудня 2011 р. американський суд відмовився задовольнити позов Apple і накласти заборону на продаж пристроїв південнокорейської Samsung, включаючи планшетник Galaxy Tab 10.1, на території США. Раніше, в жовтні минулого року, в Samsung заявили, що будуть домагатися заборони на продажі нової моделі iPhone 4S від Apple у Франції та Італії.

Samsung Electronics - флагман промисловості Південної Кореї і світовий лідер у виробництві напівпровідників, телекомунікаційного та цифрового обладнання. Компанія займає провідні позиції на світових ринках РК-дисплеїв і мікрочіпів пам'яті Dram і Nand. У II кварталі 2012 р., в порівнянні з минулим роком, компанія збільшила операційний прибуток на 79% - до 6,7 трлн вон (5,9 млрд дол). Виручка склала близько 47 трлн вон (41,4 млрд дол). В той же час чистий прибуток Samsung Electronics в II кварталі 2012 р. виріс на 48% і склав 4,5 млрд дол.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Apple - американська компанія, що займається виробництвом програмного забезпечення, персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів і телефонів. Організація продає частину своєї продукції через свою власну мережу магазинів, які розташовані в США, Канаді, Великобританії, Японії та інших країнах. На компанію працюють близько 35 тис. осіб. Штаб-квартира корпорації знаходиться в м. Купертіно (штат Каліфорнія). Чистий прибуток Apple, за підсумками 9 місяців 2011-2012 фінансового року, що завершилися 30 червня ц.р., виріс на 73,6% - до 33,5 млрд дол, в порівнянні з показником в 19,3 млрд дол за аналогічний період роком раніше.