ru ua

S&P присвоїло новим держбондах Греції рейтинг ССС

Автор: RBC.UA
Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's привласнило новим грецьким облігаціям рейтинг ССС. При цьому суверенний рейтинг республіки залишається на рівні SD - вибірковий дефолт.

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's привласнило новим грецьким облігаціям рейтинг ССС. При цьому суверенний рейтинг республіки залишається на рівні SD - вибірковий дефолт.

"Рейтинг ССС, присвоєний новим держоблігаціям Греції, обмежується нашою думкою щодо невизначеності перспектив економічного зростання Греції, також послабленою згодою серед політиків на амбітні і непопулярні реформи, все ще високими рівнями зовнішнього держборгу і дефіциту бюджету, навіть після реструктуризації боргу", - говориться в повідомленні агентства.

Рейтинг ССС також поширюється на цінні папери, пов'язані з ВВП. Крім того, в рейтинговому агентстві повідомили, що до завершення обміну грецьких облігацій, випущених у рамках міжнародного права, вони не мають наміру підвищувати суверенний рейтинг республіки.

Як очікується, обмін таких держбондів завершиться до 11 квітня 2012 р.

Раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) ухвалив кредит Греції у 28 млрд євро. В першій декаді березня Єврогрупа офіційно затвердила другу програму фінансової допомоги Греції на 130 млрд євро.

Напередодні міністри фінансів країн Єврозони ухвалили політичне рішення запустити програму надання Греції другого траншу фінансової допомоги. Раніше "трійка" кредиторів (Міжнародний валютний фонд, Європейський центральний банк і Євросоюз) висувала умови, що відкриє Афінам доступ до зазначених засобів, тільки після того як уряд республіки закінчить обмін державних облігацій, що перебувають на руках у представників приватного сектора. Вдень 12 березня міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос відзвітував про те, що його відомство завершило обмін облігацій загальним номіналом 177,25 млрд євро, випущених в рамках грецького права.

Вдале завершення переговорів стало приводом для підвищення довгострокового суверенного рейтингу Греції. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings вперше з 2003 р підвищило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Греції з рівня RD ("обмежений дефолт") до B-, прогноз - "стабільний".