ru ua

Єврогрупа затвердила другу програму фінансової допомоги Греції

Автор: RBC.UA
Єврогрупа офіційно затвердила другу програму фінансової допомоги Греції на 130 млрд євро, що забезпечить Афіни фінансуванням до 2014 р. Про це йдеться в повідомленні голови Єврогрупи Жан-Клода Юнкера.

Єврогрупа офіційно затвердила другу програму фінансової допомоги Греції на 130 млрд євро, що забезпечить Афіни фінансуванням до 2014 р. Про це йдеться в повідомленні голови Єврогрупи Жан-Клода Юнкера.

"Країни єврозони сьогодні офіційно схвалили активацію другої програми екстреної допомоги Греції. Всі супутні процедури (схвалення парламентами держав валютного блоку даної ініціативи) були пройдені", - зазначив Юнкер.

Крім цього, Єврогрупа дала схвалення на виділення Європейським фондом фінансової стабільності (EFSF) першого траншу кредиту Греції обсягом 39,4 млрд євро в рамках другого пакету допомоги. Цей транш буде розділений на кілька частин і перерахований Афінам.

Вчора міністри фінансів країн єврозони ухвалили політичне рішення запустити програму надання Греції другого траншу фінансової допомоги. Раніше "трійка" кредиторів (Міжнародний валютний фонд, Європейський центральний банк і Євросоюз) висувала умови, що відкриє Афінам доступ до зазначених засобів, тільки після того як уряд республіки закінчить обмін державних облігацій, що перебувають на руках у представників приватного сектора. Вдень 12 березня міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос відзвітував про те, що його відомство завершило обмін облігацій загальним номіналом 177,25 млрд євро, випущених в рамках грецького права.

Вдале завершення переговорів стало приводом для підвищення довгострокового суверенного рейтингу Греції. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings вперше з 2003 р підвищило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Греції з рівня RD ("обмежений дефолт") до B-, прогноз - "стабільний".

Зазначимо також, що фінансові органи ЄС переглянули прогноз за обсягом грецького боргу до 2020р. і знизили його рівень до 116% від національного ВВП. Основною надією на скорочення обсягу державного боргу є продовження участі приватного сектора в його реструктуризації. Раніше експерти вважали, що до 2020 р. рівень держборгу не опуститься нижче 121,5-120% від ВВП.

Нагадаємо, 21 лютого міністри фінансів країн ЄС домовилися про надання другого кредитного траншу Греції. Основною умовою для виділення Греції другого пакета фінансової допомоги є досягнення в 2012 р. обсягу боргу, що не перевищує 121% ВВП. Обсяг кредитного траншу складе 130 млрд євро. Перший пакет фінансової допомоги в розмірі 110 млрд євро був наданий Греції в травні 2011 р.

В обмін на новий транш від зовнішніх кредиторів Греція погодилася здійснити план економії, що передбачає зниження мінімальної оплати праці на 22%, скорочення бюджетних робочих місць на 150 тис. і зменшення пенсій. Крім того, у вимоги ЄС входить скорочення видатків на додаткові 325 млн євро, а також "докази того, що Греція буде проводити реформи" перш, ніж фінансова допомога буде надана.

Наступною метою роботи Єврогрупи стане вирішення економічних проблем Іспанії, зокрема, необхідно вжити заходів щоб привести бюджетні показники у відповідність до нормами Нового бюджетного пакту, а також вжити заходів щодо скорочення безробіття.