ru ua

МВФ затвердив Греції кредит у 28 млрд євро

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) ухвалив кредит Греції у 28 млрд євро в рамках програми порятунку від дефолту.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) ухвалив кредит Греції у 28 млрд євро, передає Bloomberg. Кошти виділені республіці в рамках програми порятунку від дефолту.

З виділеної суми 1,65 млрд євро будуть передані Афінам негайно, решта коштів буде переводитися на рахунки грецького уряду до 2014 р.

Напередодні, голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер повідомив, що Єврогрупа офіційно затвердила другу програму фінансової допомоги Греції на 130 млрд євро, що забезпечить Афіни фінансуванням до 2014 р.

"Країни єврозони сьогодні офіційно схвалили активацію другої програми екстреної допомоги Греції. Всі супутні процедури (схвалення парламентами держав валютного блоку даної ініціативи) були пройдені", - зазначив Юнкер.

Нагадаємо, 10 березня ц.р. повідомлялось, що очільниця МВФ Крістін Лагард провела консультації з членами виконавчої ради МВФ і на базі цих консультацій вирішила рекомендувати виділити Греції кредит в 28 млрд євро строком на 4 роки, "щоб підтримати амбітні економічні реформи країни і відновити її конкурентоспроможність".

"Моє рішення рекомендувати виконавчій раді МВФ продовжувати підтримувати Грецію, надаючи країні фінансову допомогу на триваліший термін, продиктоване довгостроковою природою боргової кризи, з якою зіткнулася Греція, а також істотним обсягом фінансового внеску у вирішення проблеми з боку приватного сектору і держав єврозони", - сказала глава МВФ.

За словами експертів, розмір обговорюваного кредиту відповідає верхній межі очікуваної суми. Термін, на який виділятиметься даний кредит, також перевищує на один рік середній термін по аналогічних програмах МВФ (3 роки).

Напередодні повідомлялось, що Єврогрупа (міністри фінансів 17 країн єврозони) схвалила виділення 35,5 млрд євро на фінансування операції з обміну грецьких держоблігацій, що належать приватному сектору.

З 35,5 млрд євро до 30 млрд будуть виділено у вигляді дворічних облігацій Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF), які інвестори отримають разом з новими облігаціями Греції в обмін на скорочення 53,5% основного боргу країни по старих зобов'язаннях. Ще 5,5 млрд євро підуть на виплату накопичених відсотків по старих облігаціях Греції, які підлягають обміну.

Міністри фінансів єврозони обговорили результати грецької пропозиції про обмін держпаперів у ході телеконференції. Міністри також заявили, що Греція виконала всі умови для отримання решти коштів в рамках 130-мільярдної програми допомоги.

Раніше Греція офіційно оголосила результати пропозиції про обмін держоблігацій, що належать приватному сектору. Нагадаємо, що участь приватного сектору в програмі реструктуризації держборгу Греції є невід'ємною умовою надання країні другої програми фінансової допомоги від міжнародних кредиторів.

В цілому до обміну пред'явлені папери на 172 млрд євро, тобто 83,5% від загальної кількості державних облігацій (206 млрд євро) на руках у приватного сектору, включаючи папери, випущені в рамках міжнародного або іноземного права. Зокрема, до обміну добровільно пред'явлені папери, регульовані законодавством Грецької республіки, на 152 млрд євро, або 85,8% від загальної кількості таких облігацій.

Греція оголосила, що прийняла рішення задіяти так звану "обмовку про колективні дії", яка дозволяє примусити до обміну незгодну меншину утримувачів облігацій, регульованих грецьким правом. З урахуванням обмовки, Греція зможе реструктурувати 96% всіх облігацій, що належать приватному сектору.