ua en ru

З моменту перемир'я між Ізраїлем і "Хамас" пройшло більше 36 годин (фото)

Автор: RBC.UA
З моменту оголошення про припинення вогню в зоні конфлікту між Ізраїлем і сектором Газа пройшло трохи більше 36 годин. За цей час палестинці та представники "Хамасу" встигли відсвяткувати "перемогу" над Ізраїлем, а ізраїльські війська почали неспішно повертатися додому.

З моменту оголошення про припинення вогню в зоні конфлікту між Ізраїлем і сектором Газа пройшло трохи більше 36 годин. За цей час палестинці та представники "Хамасу" встигли відсвяткувати "перемогу" над Ізраїлем, а ізраїльські війська почали неспішно повертатися додому. На початку військової операції ізраїльська армія отримала дозвіл на мобілізацію 75 тис. резервістів. За тиждень прибутку трохи менше 60 тис. чоловік. За планом Міністерства оборони, вони повинні були брати участь в наземній операції, якщо б в ній виникла потреба.

Водночас посол Ізраїлю в Україні Реувен Дін Ель вважає, що ситуація між Ізраїлем і Палестиною залишається безвихідною, незважаючи на договір про перемир'я. "Ситуація в цьому регіоні (я маю на увазі Ізраїль, Палестину, сектор Газа) залишається, на жаль, безвихідною. Будь-які переговори, вимоги і заклики громадськості, за участю світової громадськості про те, щоб домовитися. Але так говорять люди, які не хочуть зрозуміти сутність конфлікту, вирішення цього питання неможливе... На певних умовах підписали угоду про перемир'я, але це означає, що ці конфлікти висвітлюються і судять тільки за фактами військових дій, а з цього нічого не можна зрозуміти", - сказав Реувен Дін Ель.

За словами посла, причини конфлікту сформувалися досить давно і не можуть бути швидко вирішені.

Читайте також: Ізраїль заявляє про досягнення мети, а "Хамас" святкує поразку Ізраїлю (фото)

Відзначимо, напередодні ввечері було оголошено про припинення вогню в зоні конфлікту між Ізраїлем і сектором Газа. Оголошуючи про перемир'я, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що уряд Ізраїлю вирішив дати шанс припинення вогню, "якщо воно дозволить громадянам Ізраїлю повернутися до звичайного життя".

В свою чергу, "Хамас", як тільки перемир'я набуло чинності, порушив угоду. Ракетні обстріли тривали ще кілька годин після того, як угода формально вступила в силу. "Хамас", відзначимо, також заявило про перемогу. Уряд сектора Газа офіційно оголосив 22 листопада "Національним святом перемоги".

Читайте також: Ізраїль почав демобілізацію резервістів

Військова операція Міноборони Ізраїлю тривала з 14 листопада. Приводом до спецоперації послужила ракетна атака, розпочата палестинськими бойовиками. ВПС Ізраїлю у відповідь ліквідували лідера угрупування "Бригади Ізеддіна аль-Касама" (бойового крила "Хамас") Ахмада аль-Джабарі, що обернулося ескалацією конфлікту і загостренням збройного протистояння. ЦАХАЛ обмежився ударами з повітря, з моря і артилерійськими обстрілами.

Мета операції "Хмарний стовп" - знищення військової інфраструктури правлячого в Газі ісламського радикального руху "Хамас" і запобігання ракетних обстрілів території Ізраїлю.

Політичне керівництво країни не називало чітко цілей даної операції. Судячи з заяви Ехуда Барака, метою операції було нанесення значної шкоди інфраструктурам терору в Газі. Такий утрату дійсно завдано. Хоча, судячи з усього, навіть арсенал ракет, здатних досягати Тель-Авіва, в секторі Газа повністю не знищений. За час конфлікту "Хамас", за даними ізраїльської армії, випустив понад 1 тис. 500 ракет. Вперше в історії палестино-ізраїльського конфлікту терористи з Гази обстрілювали околиці Тель-Авіва і Єрусалиму.

ЦАХАЛ, в свою чергу, завдав ударів по 1 тис. 500 цілям у секторі Гази. Були знищені пускові установки, шахти і склади іранських ракет "Фаджар" і т.д. Були ліквідовані кілька десятків лідерів і польових командирів бойовиків "Хамас". Втрати в Газі, згідно з палестинськими джерелами, склали 170 осіб убитими, понад 1 тис людей були поранені.

"Хамас" ("Ісламський рух опору") - правлячий в секторі Газа (з 2007 року) палестинський ісламістський рух і політична партія. "Хамас" визнаний терористичною організацією Євросоюзом, Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений в Йорданії. В Австралії та Великобританії терористичним визнають тільки військове крило "Хамас".