ua en ru

Ситуація в секторі Газа залишається безвихідною, - посол Ізраїлю в Україні

Автор: RBC.UA
Ситуація між Ізраїлем і Палестиною залишається безвихідною, незважаючи на договір про перемир'я. Про це в ході прес-конференції заявив посол Ізраїлю в Україні Реувен Дін Ель, передає кореспондент РБК-Україна.

Ситуація між Ізраїлем і Палестиною залишається безвихідною, незважаючи на договір про перемир'я. Про це в ході прес-конференції заявив посол Ізраїлю в Україні Реувен Дін Ель, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ситуація в цьому регіоні (я маю на увазі Ізраїль, Палестину, сектор Газа) залишається, на жаль, безвихідною. Будь-які переговори, вимоги і заклики громадськості, за участю світової громадськості про те, щоб домовитися. Але так говорять люди, які не хочуть зрозуміти сутність конфлікту, вирішення цього питання неможливе... На певних умовах підписали угоду про перемир'я, але це означає, що ці конфлікти висвітлюються і судять тільки за фактами військових дій, а з цього нічого не можна зрозуміти", - сказав Реувен Дін Ель.

За словами посла, причини конфлікту сформувалися досить давно і не можуть бути швидко вирішені.

Читайте також: Ізраїль заявляє про досягнення мети, а "Хамас" святкує поразку Ізраїлю (фото)

"Відповідь, чому саме зараз, і кому це треба було, на жаль, потрібно шукати в причинах зміни військової обстановки.... Одна частина території - Західний берег, знаходиться під керівництвом спадкоємця Ясера Арафата, друга - територія, де проходить сектор Газа... - там боротьба між керівниками Західного берега і "Хамасом". Там йшла боротьба за владу, з тих пір продовжується якась залежність. Коли одне з угрупувань здобуває якусь вагому силу, друга сторона вживає щось, щоби знову спливти на поверхню і стати керівником палестинського народу. Це робиться шляхом дій проти Ізраїлю, аби врівноважити баланс сил. І доводиться до точки, коли палестинській стороні це вже невигідно. Так було і в останній раз", - пояснив Реувен Дін Ель.

Читайте також: Ізраїль високо оцінив підтримку Україною в оцінці конфлікту з "Хамасом", - посол

В той же час, за словами посла, Ізраїль проти відкритого військового протистояння з Палестиною. "Ми не можемо переорати всю цю територію, тому що там велика кількість людей, які не причетні до терору. Витрати і людські жертви будуть такими величезними, що ніяка перемога не буде цього коштувати. Військова сила стримується тільки одним поняттям - гуманізму і людської моралі. Ми як армія, як військова міць сильніше, це не можна порівнювати... І те, що це не сталося ще 5-7 років тому, тому підтвердження... Якщо тебе не стримують ані кодекси ні принципи - це бандитизм", - сказав посол.

Читайте також: Ізраїль задоволений ефективністю системи ПРО "Залізний купол" у конфлікті з "Хамас"

Відзначимо, напередодні ввечері було оголошено про припинення вогню в зоні конфлікту між Ізраїлем і сектором Газа. Оголошуючи про перемир'я, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що уряд Ізраїлю вирішив дати шанс припинення вогню, "якщо воно дозволить громадянам Ізраїлю повернутися до звичайного життя".

В свою чергу, "Хамас", як тільки перемир'я набуло чинності, порушив угоду. Ракетні обстріли тривали ще кілька годин після того, як угода формально вступила в силу. "Хамас", відзначимо, також заявило про перемогу. Уряд сектора Газа офіційно оголосив 22 листопада "Національним святом перемоги".

Читайте також: Ізраїль почав демобілізацію резервістів

Військова операція Міноборони Ізраїлю тривала з 14 листопада. Приводом до спецоперації послужила ракетна атака, розпочата палестинськими бойовиками. ВПС Ізраїлю у відповідь ліквідували лідера угрупування "Бригади Ізеддіна аль-Касама" (бойового крила "Хамас") Ахмада аль-Джабарі, що обернулося ескалацією конфлікту і загостренням збройного протистояння. ЦАХАЛ обмежився ударами з повітря, з моря і артилерійськими обстрілами.

Мета операції "Хмарний стовп" - знищення військової інфраструктури правлячого в Газі ісламського радикального руху "Хамас" і запобігання ракетних обстрілів території Ізраїлю.

Політичне керівництво країни не називало чітко цілей даної операції. Судячи з заяви Ехуда Барака, метою операції було нанесення значної шкоди інфраструктурам терору в Газі. Такий утрату дійсно завдано. Хоча, судячи з усього, навіть арсенал ракет, здатних досягати Тель-Авіва, в секторі Газа повністю не знищений. За час конфлікту "Хамас", за даними ізраїльської армії, випустив понад 1 тис. 500 ракет. Вперше в історії палестино-ізраїльського конфлікту терористи з Гази обстрілювали околиці Тель-Авіва і Єрусалиму.

ЦАХАЛ, в свою чергу, завдав ударів по 1 тис. 500 цілям у секторі Гази. Були знищені пускові установки, шахти і склади іранських ракет "Фаджар" і т.д. Були ліквідовані кілька десятків лідерів і польових командирів бойовиків "Хамас". Втрати в Газі, згідно з палестинськими джерелами, склали 170 осіб убитими, понад 1 тис людей були поранені.

"Хамас" ("Ісламський рух опору") - правлячий в секторі Газа (з 2007 року) палестинський ісламістський рух і політична партія. "Хамас" визнаний терористичною організацією Євросоюзом, Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений в Йорданії. В Австралії та Великобританії терористичним визнають тільки військове крило "Хамас".