ua en ru

Припинення вогню: Ізраїль заявляє про досягнення мети, а "Хамас" святкує поразку Ізраїлю (фото)

Автор: RBC.UA
Учора ввечері було оголошено про припинення вогню в зоні конфлікту між Ізраїлем і сектором Газа. Досягнуте перемир'я базується на принципі "затишшя в обмін на затишшя". Сторони святкують перемогу. Експерти ж зазначають, що імовірність наземної операції в секторі Газа зберігається, так як, повідомляючи про досягнення перемир'я, ізраїльський прем'єр Беньямін Нетаньяху, заявив, що відповіддю на можливе порушення перемир'я з боку "Хамас" буде "масштабна військова операція".

Учора ввечері було оголошено про припинення вогню в зоні конфлікту між Ізраїлем і сектором Газа. Оголошуючи про перемир'я, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу заявив, що уряд Ізраїлю вирішив дати шанс припинення вогню, "якщо воно дозволить громадянам Ізраїлю повернутися до звичайного життя".

Міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак оголосив, що мета антитерористичної операції "Хмарний стовп" досягнута. Також він висловив надію на те, що сторони угоди про припинення вогню будуть його дотримуватися.

Міністр закордонних справ Авігдор Ліберман зазначив, що операція "Хмарний стовп", по суті, була "тривимірною кампанією": військової, політичної та роз'яснювальної.

"Хамас" же, як тільки перемир'я набуло чинності, порушив угоду. Ракетні обстріли тривали ще кілька годин після того, як угода формально вступила в силу. "Хамас", Зазначимо, також заявляє про перемогу. Глава політбюро "Ісламського руху опору" Халід Машаль заявив, що операція ЦАХАЛу "Хмарний стовп" в секторі Гази завершилася поразкою Ізраїлю.

Читайте також: Ізраїль і "Хамас" досягли домовленості про перемир'я

За словами Машаля, Ізраїлю не вдалося знищити інфраструктуру діють в секторі угруповань, а ізраїльтяни були змушені прийняти умови припинення вогню, нав'язані "Хамасом".

Уряд сектору Газа офіційно оголосив 22 листопада "Національним святом перемоги", передають єгипетські ЗМІ з посиланням на заяву офіційного представника кабінету міністрів палестинського сектора Іхаб аль-Гасина.

Після оголошення про припинення вогню, в секторі Газа, відбулися переможні демонстрації. Як відзначає агентство Maan, під час святкування в результаті стрілянини один житель Гази був убитий, троє поранені.

Досягнуте перемир'я базується на принципі "затишшя в обмін на затишшя". Експерти зазначають, що імовірність наземної операції в секторі Газа зберігається, так як, повідомляючи про досягнення перемир'я, ізраїльський прем'єр Беньямін Нетаньяху, заявив, що відповіддю на можливе порушення перемир'я з боку "Хамас" буде "масштабна військова операція". "Хамас" у свою чергу, сьогодні вранці заявив, що буде виконувати умови перемир'я, якщо їх буде виконувати і Ізраїль. В іншому випадку "ми будемо тримати палець на спусковому гачку", - заявив представник "Хамас".

Читайте також: Вибух автобуса в Тель-Авіві: Постраждали більше 20 людей (фото, відео)

На брифінгу в середу в Каїрі, бригадний генерал ізраїльської армії, що входить до складу Генштабу ЦАХАЛ, повідомив про те, що для участі в контртерористичній операції в Газі було мобілізовано вже 70 тисяч резервістів, і армія налаштована на те, щоб перейти до третьої фази операції - наземної. Очікується лише на відповідне рішення політичного керівництва країни.

Зазначимо, що рішення ізраїльської влади про перемир'я розкололо суспільство. За словами кореспондента "Коммерсант FM" в Ізраїлі Бориса Штерна, саме рішення Біньяміна Нетаньяху припинити вогонь призвело до розколу в ізраїльському суспільстві.
"В Ізраїлі досить неоднозначно сприйняли висновок перемир'я. Частина політиків говорить про те, що це прагматичний хід ізраїльського керівництва, яке дасть можливість, по-перше, людям перепочити. По-друге, зрозуміти, що ж насправді відбувається навколо. Інша частина ізраїльського суспільства вкрай різко відреагувала, заявивши, що Ізраїль програв чергову війну, не добившись нічого, і стала готуватися, по ідеї, до виборів і обіцяти, що за Нетаньяху вона голосувати не буде", - говорить він.

Нагадаємо, два дні тому вже були повідомлення про досягнення перемир'я, проте воно було зірване. Палестинці обстріляли північного сусіда ракетами, а ізраїльтяни вчинили чергові авіанальоти на Газу. Вчора в Тель-Авіві був підірваний автобус з мирними жителями і експерти заговорили про перемир'я ще більш стримано.

Військова операція Міноборони Ізраїлю тривала з 14 листопада. Приводом до спецоперації послужила ракетна атака, розпочата палестинськими бойовиками. ВПС Ізраїлю у відповідь ліквідували лідера угрупування "Бригади Ізеддіна аль-Касама" (бойового крила "Хамас") Ахмада аль-Джабарі, що обернулося ескалацією конфлікту і загостренням збройного протистояння. ЦАХАЛ обмежився ударами з повітря, з моря і артилерійськими обстрілами.

Мета операції "Хмарний стовп" - знищення військової інфраструктури правлячого в Газі ісламського радикального руху "Хамас" і запобігання ракетних обстрілів території Ізраїлю.

Читайте також: Ізраїль закликав жителів Гази евакуюватися (фото, відео)

Політичне керівництво країни не називало чітко цілей даної операції. Судячи з заяви Ехуда Барака, метою операції було нанесення значної шкоди інфраструктурам терору в Газі. Такий утрату дійсно завдано. Хоча, судячи з усього, навіть арсенал ракет, здатних досягати Тель-Авіва, в секторі Газа повністю не знищений. За час конфлікту "Хамас", за даними ізраїльської армії, випустив понад 1 тис. 500 ракет. Вперше в історії палестино-ізраїльського конфлікту терористи з Гази обстрілювали околиці Тель-Авіва і Єрусалиму.
Цахал, в свою чергу, завдав ударів по 1 тис. 500 цілям у секторі Гази. Були знищені пускові установки, шахти і склади іранських ракет "Фаджар" і т.д. Були ліквідовані кілька десятків лідерів і польових командирів бойовиків "Хамас". Втрати в Газі, згідно з палестинськими джерелами, склали 170 осіб убитими, понад 1 тис людей були поранені.

"Хамас" ("Ісламський рух опору") - правлячий в секторі Газа (з 2007 року) палестинський ісламістський рух і політична партія. "Хамас" визнаний терористичною організацією Євросоюзом, Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений в Йорданії. В Австралії та Великобританії терористичним визнають тільки військове крило "Хамас".