Верховна Рада України прийняла проект постанови № 2690 "Про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів порушень законодавства при здійсненні державних закупівель, неефективного використання державних коштів і зловживань службовим положенням з боку посадових осіб Міністерства охорони здоров'я України, інших державних підприємств, установ і організацій у сфері охорони здоров'я і фармацевтичної галузі". "За" проголосували 205 народних депутатів з необхідних 150.
Верховна Рада України (ВР) прийняла проект постанови № 2690 "Про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів порушень законодавства при здійсненні державних закупівель, неефективного використання державних коштів і зловживань службовим положенням з боку посадових осіб Міністерства охорони здоров'я України, інших державних підприємств, установ і організацій у сфері охорони здоров'я і фармацевтичної галузі". "За" проголосували 205 народних депутатів з необхідних 150.
Основними завданнями ТСК є розслідування фактів порушень Конституції і законів України, скорочення існуючої мережі установ охорони здоров'я, неналежного виконання державних цільових програм і комплексних заходів щодо охорони здоров'я, незадовільного стану реалізації проекту впровадження екстреної медичної допомоги, розповсюдження, обігу і застосування небезпечних і фальсифікованих лікарських засобів, фактів корупційних діянь при здійсненні державних закупівель, неефективного і нецільового використання державних коштів і майна, а також зловживань службовим положенням, допущених посадовими особами Міністерства охорони здоров'я України, інших державних установ і організацій у сфері охорони здоров'я і фармацевтичної галузі.
Читайте також: Янукович незадоволений темпами забезпечення населення доступними ліками
До складу комісії увійшли 13 депутатів зі всіх парламентських фракцій, у тому числі і позафракційний нардеп.
Нагадаємо, медична реформа, що проводиться в Україні, викликає багато критики з боку різних політичних сил. Так, лідер КПУ Петро Симоненко заявив, що ця реформа сьогодні вбиває українців. "Багато населених пунктів залишилися без об'єктів медичної допомоги, без конкретного лікаря, а діти залишилися без належної меддопомоги, оскільки педіатрів замінили на сімейних лікарів", - сказав політик.
Читайте також: Янукович доручив голові МОЗ Богатирьовій забезпечити реформу швидкої допомоги
Симоненко зазначив, що завдання комуністів на сьогоднішній день полягає в тому, щоб скасувати медичну реформу в Україні. "Ми, комуністи, зробимо все, щоб вирішити це питання", - сказав він.
З різкою критикою дій міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової виступав Президент України Віктор Янукович. Президента не влаштовує не зміст реформи, а її темпи. Нагадаємо також, що виступ Богатирьової перед депутатами Верховної Ради закінчився словесною перестрілкою зі старим регіоналом Юхимом Звягільським, який підкреслив, що має повне право учити міністра охорони здоров'я, як їй потрібно працювати.
Читайте також: КПУ закликає скасувати пенсійну і медичну реформу і не допустити ухвалення Трудового і Житлового кодексів
Медична сфера традиційно вважається в Україні однією з найбільш корумпованих. Знаючи, що напередодні президентських виборів Партії регіонів треба буде дати звіт про проведення антикорупційної політики (адже цього вимагає також і Євросоюз), нинішня влада прагне активізувати діяльність в цьому напрямі. Так, в рамках цього вектора вчора Верховна Рада створила антикорупційний реєстр. Ініціатива позитивна, залишилося тільки наповнити її реальним змістом, що завжди було проблематичним для української політики.