ua en ru

Янукович незадоволений темпами забезпечення населення доступними ліками

Автор: RBC.UA
В Україні виконання рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) щодо забезпечення населення якісними і доступними лікарськими засобами виконується недостатньо і дуже повільно. Про це заявив президент України Віктор Янукович під час засідання РНБО, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні виконання рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) щодо забезпечення населення якісними і доступними лікарськими засобами виконується недостатньо і дуже повільно. Про це заявив Президент України Віктор Янукович (на фото) під час засідання РНБО, передає кореспондент РБК-Україна.

"Переконаний, що ми розраховували, що ситуація буде змінюватися набагато швидше, ніж це робиться зараз. Переконаний, що ця робота виконується недостатньо, дуже повільно", - заявив Янукович.

Крім того, Янукович нагадав, що в рамках необхідних заходів щодо європейської інтеграції України також поставлено завдання про затвердження вимог до виробництва і контролю якості ліків у відповідності зі стандартами Європейського союзу.

Читайте також: В Україні в 2012 р. реалізовано ліків на 27 млрд грн

"Люди чутливо ставляться до цього питання, яке формується на фармакологічному ринку України. І заходи, прийняті урядом в цьому напрямку, недостатні", - підсумував Президент.

Нагадаємо, раніше в березні на засіданні Кабміну прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Кабмін буде скорочувати частку імпортних ліків на ринку, яка на сьогодні становить 80%. "Уряд працює над підтримкою вітчизняного виробника. У минулому році в Україні були впроваджені європейські стандарти виробництва ліків GNP. Тепер ми відповідально можемо стверджувати, що вітчизняні ліки належної якості. А за ціною вони нижчі, ніж імпортні", - заявив він.

Процедура ліцензування ліків була введена в Україні з 1 березня 2013 р. У Держлікслужбі відзначили, що це призведе до зниження цін на медпрепарати. Україна в цьому питанні буде використовувати досвід Польщі, імплементувавши польське законодавство в частині ліцензування імпорту.

Читайте також: Імпортери готові до ліцензування імпорту лікарських засобів

Експерти у свою чергу попереджають про загрозу дефіциту ліків у разі реалізації урядових ініціатив.

Особисто відповідальними за достатню кількість медпрепаратів на ринку Азаров призначив чиновників Міністерства охорони здоров'я і Державної служби України з лікарських засобів. Азаров попередив, що керівництво МОЗ і відповідальні чиновники нестимуть персональну відповідальність, у разі виникнення таких негативних наслідків. МОЗ керує Раїса Богатирьова, яку Янукович призначив на посаду, щоб прискорити реформування галузі.

Варто також відзначити, що ринком лікарських препаратів зайнявся і Антимонопольний комітет України. Як нещодавно заявив його голова Василь Цушко, в 2013 р. АМКУ планує досліджувати ринок оптової та роздрібної торгівлі ліками. Зокрема, за словами Цушка, в 2013 р. АМКУ буде розбиратися "з ринком оптової і роздрібної реалізації ліків, на якому кожен рік є проблеми і ми хочемо досконально розібратися в цьому ринку в рамках своєї компетенції".

За даними Держлікслужби в 2012 р. через аптечні установи в Україні було продано 1 млрд 260 млн упаковок ліків на загальну суму близько 27 млрд грн.

Читайте також: АМКУ в 2013 р. планує досліджувати ринок торгівлі ліками

Нагадаємо, що з 29 грудня 2012 р. в Україні поза законом аптечні кіоски. Лікарські засоби дозволено реалізовувати тільки через аптеки або аптечні пункти. Вимога про закриття аптечних кіосків було обгрунтовано тим, що з точки зору якості обслуговування населення лікарськими засобами зазначені аптечні установи не забезпечують належного рівня надання фармацевтичних послуг.