ru ua

Президентська комісія визнала питання помилування Тимошенко передчасним (відео)

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 27 квітня 2013 року, комісія при Президентові України з питань помилування на своєму засіданні розглянула клопотання про помилування екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Сьогодні, 27 квітня 2013 року, комісія при Президентові України з питань помилування на своєму засіданні розглянула клопотання про помилування екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко (на фото). Про це повідомляє офіційний веб-сайт Президента.

Під час розгляду питання комісія визначилася, що оскільки розслідування кримінальних справ зі звинувачення Тимошенко в здійсненні тяжких і особливо тяжких злочинів поки не завершено і судом у справах не ухвалені відповідні рішення, питання про її помилування є передчасними.

Комісією також взяті до уваги висновки Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого", Національного університету ім. Шевченка, Інституту законодавства Верховної Ради України, відповідно до яких до остаточного розгляду всіх кримінальних справ щодо Тимошенко і встаноовлення вироків суду, рішення питання про помилування є передчасним.

Читайте також: Зустріч Тимошенко з Томбінським і Теффтом перенесена на невизначений термін

"Отже, враховуючи ступінь тяжкості звершеного Тимошенко злочину, а також те, що вона відбула незначну частину призначеного судом терміну покарання, звинувачується і підозрюється в здійсненні інших правопорушень і рішення в кримінальних справах судом не прийняті, комісія при Президентові України з питань помилування не знайшла підстав для внесення пропозицій про застосування помилування", - сказано в повідомленні.

Голова комісії Геннадій Васильєв зазначив: "Комісія проголосувала одноголосно за те, щоб відхилити клопотання народних депутатів-жінок до Президента України про помилування. Виходили з обставин справи, взяли до уваги висновки наукових закладів щодо можливості застосування акту про помилування. Враховуючи обставини, що по трьом кримінальним справам не прийняті рішення судами щодо її винуватості або невинуватості, ми вважали за необхідне відправити запит від комісії до наукових установ з тим, щоб вони надали свої висновки, чи можна за таких обставин застосовувати акт Президента про помилування, акт гуманності. Ми отримали висновок про те, що якби таке рішення ухвалювалося комісією, воно було б передчасним... Я вважаю, що в даному випадку прийняте єдине правильне вирішення комісії при Президентові України з питань помилування, і ми клопотатимемо перед Президентом про незастосування акту про помилування щодо Юлії Тимошенко".

Зазначимо, дещо раніше жінки-депутати Лілія Гріневіч, Марія Матіос, Людмила Денісова, Олександра Кужель та Ірина Луценко звернулися до Януковича з проханням помилувати Тимошенко.

25 квітня повідомлялося, що комісія при Президентові з помилування не зібралася на засідання через відсутність кворуму. Її засідання планувалося на 29 квітня.

Нормативне врегулювання інституту помилування в Україні забезпечується Конституцією, Кримінальним, Кримінальним процесуальним і Кримінально-виконавчим кодексами, а також положенням про порядок здійснення помилування, затвердженим указом Президента України від 16 вересня 2010 року № 902 і "Порядком представлегння до Адміністрації Президента України матеріалів по клопотаннях засуджених про помилування і виконання указів Президента України про помилування", затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28 вересня 2012 року № 1439/5.

Читайте також: ЄСПЛ оповістить вердикт за скаргою Тимошенко 30 квітня

Президент України здійснює помилування на підставі пункту 27 статей 106 Конституцій України. Відповідно до статей 85, 87 КК України помилування здійснюється Президентом України відповідно індивідуально визначеної особи. На підставі акту про помилування засуджений може бути повністю або частково звільнений від основного і додаткового покарань.

Читайте також: Тимошенко може бути помилувана, незважаючи на відкриті кримінальні виробництва, - юрист (відео)

Нагадаємо, згідно з вироком Печерського суду Києва від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення в Качанівській жіночій виправній колонії у Харківській області у справі про газові контракти. Зараз Тимошенко знаходиться в лікарні "Укрзалізниці", де проходить лікування. Проти неї ведеться нова судова справа відносно боргів ЄЕСУ. У ще одній кримінальній справі Тимошенко розглядається як замовник вбивства нардепа Євгена Щербаня в 1996 р.

7 квітня Президентом після рекомендації комісії з питань помилування був помилуваний екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.