ru ua

ЄСПЛ оголосить вердикт по скарзі Тимошенко 30 квітня

Автор: RBC.UA
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) 30 квітня 2013 р. оголосить рішення за скаргою екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко на незаконність арешту, а також інші порушення в ході судового слухання щодо "газової справі". Про це РБК-Україна повідомив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) 30 квітня 2013 р. оголосить рішення за скаргою екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко на незаконність арешту, а також інші порушення в ході судового слухання щодо "газової справі". Про це РБК-Україна повідомив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

"30 квітня о 10:30 відбудеться публічне оголошення рішення по скарзі", - заявив Власенко.

Читайте також: Україна не виконала 95% рішень Європейського суду з прав людини, - суддя ЄСПЛ

Скаргу в ЄСПЛ Тимошенко подала в липні 2011 р. Наприкінці травня Міністерство юстиції України залучило американську юридичну компанію Skadden до розгляду справи "Тимошенко проти України" в Європейському суді з прав людини.

У заяві Тимошенко в суд містяться скарги про порушення системою українського правосуддя по відношенню до неї базових статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема ст. 2, щодо ненадання належної медичної допомоги, статті 3 відносно тортур (неналежні умови тримання під вартою і відсутність адекватного медичного лікування в Київському СІЗО), статті 5 щодо незаконного арешту, статті 6 відносно права на справедливий суд, і статті 18 (щодо політичної складової в кримінальній справі).

Деякі висновки з приводу Тимошенко Європейський суд з прав людини вже зробив. 31 травня 2012 р. повідомлялося, що ЄСПЛ скасовує своє попереднє розпорядження від 15 березня 2012 р., яким постановив, що влада України "повинна забезпечити, щоб колишня прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко отримала адекватне лікування в належному закладі". Суд встановив, що влада України це рішення виконала.

Читайте також: Тимошенко може бути помилувана, незважаючи на відкриті кримінальні виробництва

Також Європейський суд зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики тортур осіб, що тримаються під вартою. Раніше резолюцію по Україні прийняв Європарламент, закликавши уряд України "вирішити ситуацію з в'язнями, ув'язненими з політичних мотивів, до початку виборчої кампанії".

Публічні слухання в справі Тимошенко були завершені в серпні 2012 р.

Інтереси Юлії Тимошенко в ЄСПЛ представляють захисники Сергій Власенко, Валентина Теличенко та донька Євгенія Тимошенко.

Згідно з вироком Печерського суду Києва від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення у Качанівській жіночій виправній колонії в Харківській області у справі про газові контракти. Зараз Тимошенко перебуває в лікарні "Укрзалізниці", де проходить лікування. Проти неї ведеться нова судова справа відносно боргів ЄЕСУ. У ще одній кримінальній справі Тимошенко розглядається як замовник вбивства нардепа Євгена Щербаня в 1996 р.

Читайте також: Тимошенко планує балотуватися в Президенти в 2015 р

Слід додати, що в листопаді 2013 р. Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з ЄС. Для того, щоб Євросоюз пішов на підписання угоди, в Україні не повинно бути політичних в'язнів. Про це Януковичу неодноразово нагадували в Брюсселі.

Після звільнення Луценка Європа і США схвалили це рішення Януковича, відзначаючи підвищення шансів на підписання угоди про асоціацію.