ua en ru

Голова парламенту Лівії подав у відставку через зв'язки з режимом Каддафі

Автор: RBC.UA
Голова парламенту Лівії Мухаммад аль-Макаріф подав сьогодні у відставку після того, як парламент ухвалив суперечливий закон про заборону обіймати високі державні посади всім, хто працював у владі скиненого лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі. 

Голова парламенту Лівії Мухаммад аль-Макаріф (на фото) подав сьогодні у відставку після того, як парламент ухвалив суперечливий закон про заборону обіймати високі державні посади всім, хто працював у владі скиненого лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Мухаммад аль-Макаріф оголосив про відставку у виступі перед депутатами Національних зборів у Тріполі. Мухаммад аль-Макаріф за влади Муаммара аль-Каддафі був послом Лівії в Індії. У 1980-х він опинився у вигнанні, а потім став одним із провідних діячів опозиції до тодішньої лівійської влади.

Читайте також: Міністр оборони Лівії Мухаммед аль-Баргаті відкликав заяву про відставку

Національні збори ухвалили новий закон цього місяця під тиском збройних бійців колишніх повстанських угруповань проти влади Каддафі, які вимагали запровадити таку політичну заборону. Критики закону звертають увагу, що він може позбавити урядові структури кваліфікованих і досвідчених фахівців, які працювали і в попередній владі, і тим ускладнити відновлення Лівії після громадянської війни і її повернення до демократії.

Читайте також: У Лівії бойовики оточили будівлю МЗС і вимагають відставки дипломатів

Ухвалення закону про відсторонення чиновників часів Каддафі провідні політичні лідери оцінюють як передумови для відставки в тому числі прем'єр-міністра Лівії Алі Зейдана. Його політичне майбутнє поки неясне. Протягом декількох років при Каддафі він був на дипломатичній службі, але, можливо, він не підпадає під дію так званого закону про політичну ізоляцію. Але навіть у цьому випадку деякі ісламісти вимагають прийняття спеціального рішення, яке дозволить відправити його у відставку. Західні дипломати вважають, що закон, суперечки навколо якого йшли кілька тижнів, є "правовим переворотом" і призведе до зміцнення позицій "Братів-мусульман" і дрібніших ісламістських партій.

Лівія після революції, що тривала з лютого по жовтень 2011 року та завершилася поваленням колишнього режиму і вбивством Каддафі, продовжує зазнавати серйозних труднощів у відновленні країни та налагодженні мирного життя.