ua en ru

Міністр оборони Лівії Мухаммед аль-Баргаті відкликав заяву про відставку

Автор: RBC.UA
Міністр оборони Лівії Мухаммед аль-Баргаті пішов у відставку, назвавши недавню облогу міністерств збройними формуваннями "нехтуванням демократії". Також повідомляється про відставку начальника генштабу збройних сил країни Юсефа аль-Мангуша.

Міністр оборони Лівії Мухаммед Махмуд аль-Баргаті дав зворотний хід своїй заяві про відставку. Це відбулося лише через кілька годин після того, як він звернувся із проханням зняти його із займаної посади, передає ВВС

Раніше сьогодні міністр оборони Лівії Мухаммед аль-Баргаті пішов у відставку, назвавши недавню облогу міністерств збройними формуваннями "нехтуванням демократії". Також повідомлялося про відставку начальника генштабу збройних сил країни Юсефа аль-Мангуша.

Відставки відбулися через кілька днів після того, як парламент Лівії ухвалиd суперечливий закон, яким забороняє чиновникам часів полковника Каддафі займати державні посади. Саме цього документа домагалися колишні лівійські революціонери, які більше тижня блокують роботу лівійського МЗС і міністерства юстиції, вимагаючи "очистити державні структури від каддафістів". "Облога урядових установ є ні чим іншим, як нападом на демократію", - заявляв нині вже екс-голова оборонного відомства.

Читайте також: У Лівії бойовики здійснили спроби штурму новинного агентства та двох міністерств

Прийняття закону про відсторонення чиновників часів Каддафі провідні політичні лідери оцінюють як передумови для відставки прем'єр-міністра Лівії Алі Зейдана. Його політичне майбутнє поки неясно. Протягом декількох років при Каддафі він був на дипломатичній службі, але, можливо, він не підпадає під дію так званого закону про політичну ізоляцію. Але навіть у цьому випадку деякі ісламісти вимагають прийняття спеціального рішення, яке дозволить відправити його у відставку. Західні дипломати вважають, що закон, суперечки навколо якого йшли кілька тижнів, є "правовим переворотом" і призведе до зміцнення позицій "Братів-мусульман" і дрібніших ісламістських партій.

Читайте також: У Лівії бойовики оточили будівлю МЗС і вимагають відставки дипломатів

В останні дні перед голосуванням озброєні групи людей обложили урядові будівлі, змушуючи парламент ухвалити даний заборону. Протестувальники вимагали також оставку уряду, заявляючи, що вони будуть продовжувати облогу ряду міністерств до тих пір, поки не буде розпущений кабінет Алі Зейдана.

Лівія після революції, що тривала з лютого по жовтень 2011 року та завершилася поваленням колишнього режиму і вбивством Каддафі, продовжує зазнавати серйозних труднощів у відновленні країни та налагодженні мирного життя.