ua en ru

У Лівії бойовики оточили будівлю МЗС і вимагають відставки дипломатів

Автор: RBC.UA
У Тріполі озброєні люди оточили будівлю Міністерства закордонних справ Лівії з вимогою відставки високопоставлених дипломатів, що працювали під час правління Муаммара Каддафі (1969-2011).

У Тріполі озброєні люди оточили будівлю Міністерства закордонних справ Лівії з вимогою відставки високопоставлених дипломатів, що працювали під час правління Муаммара Каддафі (1969-2011), передає Reuters.

Очевидцям важко оцінити кількість учасників акції протесту, проте вони повідомляють про 20-30 легких вантажівок, заповнених людьми. Вантажівки при цьому оснащені засобами ППО.

В даний час влада веде переговори з протестуючими. За офіційними даними, в будівлю міністерства сторонні не проникали.
Нагадаємо, 23 квітня біля будівлі посольства Франції в Тріполі був підірваний замінований автомобіль.

Читайте також: Посол США в Лівії загинув в результаті ракетного удару (фото)

В результаті інциденту було поранено двоє охоронців. "Був напад на посольство. Заподіяний великий збиток, поранено двох охоронців", - повідомив співробітник посольства.

Напад на французьке посольство став першою подібною подією в Тріполі з моменту завершення війни, в результаті якої був повалений Муаммар Каддафі. А в Бенгазі в січні 2013 р. був обстріляний автомобіль італійського консула Гвідо де Санктіса. Дипломат не постраждав. Одна з найгучніших терористичних атак відбулася у вересні минулого року в Бенгазі. В результаті нападу ісламістів на американське консульство загинули чотири особи, зокрема посол США в Лівії Крістофер Стівенс.

Читайте також: У Лівії здійснено напад на французьке посольство (фото, відео)

Нагадаємо, 15 лютого 2011 р. на хвилі Панарабської революції в Лівії почалися масові акції протесту. Влада країни спробувала силою придушити виступи опозиції, кинувши на розгін протестуючих спецпідрозділи. Буквально за декілька днів хвилювання переросли в повстання, на сторону опозиції перейшли загони армії і поліції, низка високопоставлених чиновників. Захід різко засудив застосування силами Каддафі авіації і артилерії проти опозиції.

Півроку війська Каддафі тримали оборону. Незважаючи на сильну підтримку Заходу, здавалося, повстанці не в змозі перемогти, проте ситуацію змінив несподівано успішний штурм Тріполі, здійснений повстанцями в ніч на 22 серпня. Після цього повстанці, що отримали міжнародне визнання, захоплювали місто за містом і кілька разів намагалися узяти штурмом рідне місто Каддафі Сирт, де він намагався ховатися. 20 жовтня 2011 р. в ході чергової операції полковник був убитий. Загибель Каддафі, який одноособово правив Лівією 42 роки, ознаменувала кінець диктаторської Джамахирії.