ua en ru

Уряд Італії сформують лівоцентристи без партії Берлусконі

Автор: RBC.UA
Лідер лівоцентристської Демократичної партії Італії П'єр-Луїджі Берсані отримав від Президента країни Джорджо Наплітано мандат на формування уряду. Рішення про це глава держави ухвалив після консультації з лідерами всіх парламентських партій.

Лідер лівоцентристської Демократичної партії Італії П'єр-Луїджі Берсані (на фото) отримав від Президента країни Джорджо Наплітано мандат на формування уряду. Рішення про це глава держави ухвалив після консультації з лідерами всіх парламентських партій.

Читайте також: П'єтро Грассо став спікером Сенату Італії

Берсані заявив про готовність приступити до роботи негайно, передає ВВС. Одночасно політик підтвердив відмову від формування коаліційного уряду із правоцентристською партією "Народ свободи", одним з лідерів якої є екс-прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі.

Таким чином, найбільш імовірним є альянс демократів із центристським блоком, лідером якого виступає інший колишній глава кабінету Маріо Монті, вважають експерти. Цей політик також виключив можливість тактичного союзу з Берлусконі.

Читайте також: Fitch знизило рейтинг Італії до BBB+ з негативним прогнозом

Нагадаємо, що 24 і 25 лютого 2013 р. в Італії відбулися парламентські вибори. Перемогу на них з незначною перевагою здобула лівоцентристська коаліція під керівництвом П'єр-Луїджі Берсані. Разом із тим, більшість у Сенаті, частина членів якого зберегли свої місця, залишається за правими.

Протягом чотирьох тижнів італійським парламентаріям не вдавалося сформувати правлячу коаліцію. Саме ця обставина зумовила втручання глави держави.

Читайте також: Італію після виборів чекає новий виток кризи, - експерти (фото, відео)

Зазначимо, Італія - ​​одна з країн, які сильніше за інших зазнали дії фінансової кризи. Незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинутий сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість.

За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і складає близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд ухвалив додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Цей захід дозволить відкласти підвищення податків на першу половину 2013 р.

Додамо, що безробіття в Італії за підсумками січня 2013 р. склало рекордні 11,7%, досягнувши максимального рівня щонайменше за останній 21 рік.

Читайте також: Берлусконі засуджено до року в'язниці