П'єтро Грассо став спікером Сенату Італії
Колишній керівник Національного управління з боротьби з мафією, член Демократичної партії П'єтро Грассо (на фото) обраний головою Сенату Італії, повідомляє агентство Ansa. Вказана посада є другою в державній ієрархії республіки після президентської посади.
Протягом декількох років Грассо працював у наглядовому відомстві, після був призначений суддею. Координатором з боротьби з мафією він був у 1992-1993 рр., опісля працював прокурором в Палермо.
Головним суперником Грассо в боротьбі за посаду спікера Сенату був кандидат від правоцентристської коаліції Ренато Скіфані. Член Демократичної партії заручився підтримкою 137 сенаторів з 315, і цього виявилося достатньо для перемоги.
Читайте також: Нижню палату парламенту Італії очолила Лаура Болдріні
Раніше представниця партії "Ліві. Екологія. Свобода" Лаура Болдріні була вибрана головою нижньої палати парламенту Італії. Кандидатуру Болдріні підтримали 327 народних обранців при необхідних 310.
Головним суперником кандидата від лівих виступив представник руху "5 зірок" Беппе Грілло. Комік і блогер, успіх прихильників якого став головною сенсацією парламентських виборів, отримав голоси 108 депутатів. До обрання в законодавчі збори Болдріні займала посаду прес-секретаря Верховного комісара ООН у справах біженців. В активі у політика значний досвід роботи в бідних країнах світу.
Читайте також: Fitch знизило рейтинг Італії
На першому засіданні після виборів парламент не зміг визначитися з кандидатурами спікерів. До обрання спікерів нижньою палатою тимчасово керував представник правоцентристської коаліції Антоніо Леоне. У сенаті обов'язки голови виконував екс-прем'єр і довічний сенатор 92-річний Еміліо Коломбо.
Після провалу виборів спікера 15 березня екс-прем'єр Сільвіо Берлусконі в соціальній мережі Facebook звинуватив главу лівоцентристів П'єрлуїджі Берсані в "безвідповідальних тактичних маневрах", які "ігнорують результати виборів". Берлусконі також підкреслив, що уряд не тільки обов'язково має бути сформований, але і буде створений найближчим часом. У ситуації, що склалася, уряд апеннінської країни продовжує очолювати центрист Маріо Монті, прихильники якого заручилися підтримкою тільки 10% тих, хто прийшов на виборчі ділянки.
Читайте також: Вірогідність перевиборів в Італії складає 30%, - Morgan Stanley
Нагадаємо, що парламентські вибори лютого 2013 р. в Італії не виявили остаточного переможця: коаліції лівих і правих набрали приблизно однакову кількість голосів. У нижній палаті італійського парламенту 630 місць, а у верхній (Сенат) - 315. За підсумками виборів 24-25 лютого найбільшу кількість голосів отримали лівоцентристи - в нижній палаті вони контролюють 295 місць, а в Сенаті - 114. Друге місце дісталося партії екс-прем'єра Берлусконі, третє - руху "П'ять зірок".