Італію після виборів чекає новий виток кризи, - експерти (фото, відео)
В Італії перемогу на парламентських виборах, що відбулися 25 лютого, з незначною перевагою здобула лівоцентристська коаліція під керівництвом П'єра Луїджі Берсані (на фото). Поки Міністерство внутрішніх справ Італії продовжує підрахунок голосів (на ранок вівторка було підраховано 99,9% бюлетенів), міжнародні ЗМІ аналізують результати виборів і прогнозують можливий майбутній розвиток ситуації.
Читайте також: Держборг Італії повинен бути знижений до 60% ВВП, - план Монті
"Результати виборів загрожують Італії політичним паралічем. Партіям П'єра Берсані та Сільвіо Берлусконі буде важко вести діалог, - зазначає Associated Press. - Італія не бачила подібних результатів виборів з часів закінчення Другої світової війни. Поки важко сказати, до якого хаосу призведе ситуація, при якій жодна партія не має абсолютної більшості в парламенті, проте можливість повторних виборів не виключена". Крім того, агентство звертає увагу на низьку за мірками Італії явку виборців - близько 75%. Як правило, на виборчі дільниці приходять не менше 80% від тих, хто має право голосу.
"Низька явка і результати голосування пояснюються втомою італійців від політики партії Маріо Монті і заходів жорсткої економії", - уточнюють в AP.
Як зазначає Reuters, незалежно від остаточних підсумків голосування, Риму загрожують важкі часи: "Результати виборів вже негативно позначилися на італійських фондових біржах. Швидше за все, парламенту не вдасться вирішити серйозні економічні проблеми Італії".
Читайте також: Відновлено суд над Берлусконі у справі про зв'язки з неповнолітньою танцівницею
Ситуація погіршується у зв'язку з тим, що багато висококваліфікованих вчених і підприємців залишають Італію, у якій не можуть знайти роботу - їх частка серед емігрантів збільшилася e 2012 р. до 15,9%.
Лівоцентристській коаліції і партії Маріо Монті, можливо, вдасться укласти союз у парламенті, але правоцентристська коаліція під керівництвом Берлусконі все одно займає достатню кількість місць для того, щоб блокувати пропоновані ними законопроекти. "Головна проблема Берсані - це сам Берлусконі. Лівоцентристська партія існує його в тіні", - зауважує CNN.
Найбільш незвичайним явищем став несподіваний високий результат, продемонстрований "Рухом 5 зірок", заснованим комедійним актором Джузеппе Грілло. Його партія стала третьою за кількістю відданих голосів і, як очікується, стане врівноважувальною силою в парламенті, зазначає британська Guardian.
Читайте також: Екс-главу італійських спецслужб засуджено на 10 років за допомогу ЦРУ
Грілло, який здобув економічну освіту, відмовився вступати в коаліції з іншими партіями. Він практично не з'являється на телебаченні, воліючи виступати наживо і вести блог в Інтернеті. Його партія "Рух 5 зірок" спочатку виросла з мережі його фан-клубів. "Освіта робить його адекватним критиком політичних скандалів і економічних проблем Італії," - зазначає газета.
Як повідомлялося напередодні ввечері, партія екс-прем'єра Берлусконі на виборах у верхню палату парламенту (сенат) змогла обігнати свого головного конкурента - Демократичну партію Берсані. Згідно з даними, опублікованими телеканалом Sky TG24, коаліція Берлусконі лідирує з 31%, у лівоцентристів на чолі з Берсані - 29%. У партії знаменитого італійського сатирика і громадського діяча Грілло "Рух 5 зірок" на виборах до сенату 24%.
Зазначимо, що парламент Італії складається із сенату і палати депутатів. Обирати сенаторів мають право громадяни, які досягли 25 років, а голосувати на виборах до нижньої палати можна з 18 років.
Станом на ранок вівторка вже було підраховано 99,9% бюлетенів. Остаточні результати будуть оголошені пізніше - після того, як підрахують голоси італійців, які проживають за межами Італії. Згідно з оприлюдненими даними, лівоцентристська коаліція отримала 31,63% голосів виборців у верхній палаті парламенту і 29,54% - у нижній.
Головний конкурент коаліції Берсані - правоцентристська коаліція під керівництвом екс-прем'єр-міністра Берлусконі набрала 30,72% і 29,18% голосів на виборах до верхньої і нижньої палати, отримавши таким чином 110 місць у сенаті. "Рух 5 зірок" Грілло набрало 23,79% і 25,55% відповідно. Партія Монті отримала 9,14% і 10,56% голосів виборців у верхній і нижній палаті парламенту. При цьому жодна з партій не отримала кількості голосів, необхідної для формування більшості в парламенті.