Президент Італії Джорджо Наполітано звернувся до одного з лідерів Демократичної партії - Енріко Летта - з проханням сформувати новий уряд, який приступить до роботи вже в найближчі дні, передають італійські ЗМІ з посиланням на джерела в політичних колах.
Президент Італії Джорджо Наполітано звернувся до одного з лідерів Демократичної партії - Енріко Летта (на фото) - з проханням сформувати новий уряд, який приступить до роботи вже в найближчі дні, передають італійські ЗМІ з посиланням на джерела в політичних колах.
Читайте також: Прибутковість італійських бондів знизилася до мінімуму за 14 років
Повідомляється, що у Наполітано відбулася телефонна розмова з Летта, в ході якої було озвучено відповідну пропозицію. Повідомляється, що незабаром Енріко Летта прибуде на аудієнцію до Джорджо Наполітано для подальшого обговорення питання.
Лідер Демпартії П'єр Луїджі Берсані вже намагався сформувати уряд, проте спроба виявилася невдалою. Він відмовився від пропозиції створити урядову коаліцію з правою партією колишнього прем'єр-міністра країни Сильвіо Берлусконі "Народ свободи".
Пропозиція про створення коаліції виходила від самого Берлусконі. Не вдалося Берсані домовитися і з представниками інших фракцій про створення коаліції для формування уряду Італії.
Сам Енріко Летта раніше заявляв, що коаліція з партією Сильвіо Берлусконі "буде вибором не на користь змін, які потрібні Італії". За словами Летти, демократи, як і раніше, шукають шляхи для створення коаліції з іншими політичними силами.
Читайте також: Парламент Італії переобрав Наполітано на пост Президента країни
Формування нового уряду має вивести країну з політичної безвиході, у якій Італія опинилася після проведених у лютому виборів. За результатами перегонів жодна з партій не отримала достатньої кількості голосів для формування уряду.
Парламентські вибори відбулися в Італії 25-26 лютого, і Демократична партія здобула на них перемогу з незначною перевагою. У сенаті більшість залишається за "Народом свободи".
Італія - одна з країн, які сильніше за інших зазнала дії фінансової кризи. Незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинений сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість.
За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і становить близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд прийняв додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Цей захід дозволить відкласти підвищення податків на кінець першої половини 2013 р.