Прибутковість італійських бондів знизилася до мінімуму за 14 років
Прибутковість дворічних італійських облігацій досягла мінімуму з моменту введення євро на тлі переобрання Джорджо Наполітано на пост Президента країни, що має вивести Італію з політичного глухого кута. Про це повідомляє "Росія 24".
Італійські облігації останнім часом були напрочуд стійкими, незважаючи на те що після останніх виборів жодна партія не отримала необхідної більшості, що перешкоджало формуванню нового уряду.
Прибутковість впала, оскільки інвестори активно купували італійські облігації на початку торгів. Прибутковість дворічних облігацій знизилася на 0,12 процентного пункту до 1,43%, що є найнижчим рівнем з моменту створення єдиної валюти. Прибутковість 10-річних бондів впала на 0,14 процентного пункту до 4,08%, а це найнижчий рівень з кінця 2010 р.
Читайте також: Італія не є найбільшою проблемою Євросоюзу, - міністр фінансів ФРН
У Barclays відзначають, що перспектива створення нового уряду повинна зміцнити стійкість італійських державних облігацій.
Примітно, що на тлі зниження прибутковість паперів Італії, аналогічну динаміку показують облігації інших проблемних країн, таких як Іспанія і Португалія.
Тим не менш, деякі аналітики попереджають, що рішення про переобрання Президента відображає нездатність політичних партій домовитися між собою, тобто будь-яка нова правляча коаліція буде нестабільною.
Нагадаємо, що вчора після п'яти невдалих спроб обрати нового Президента Італії депутати вирішили нічого не змінювати і проголосували за чинного главу держави Джорджо Наполітано.
Зазначимо, що згідно з підрахунками Dealogic з початку року периферійні країни Єврозони, включно з Італією, залучили через випуск облігацій в цілому 36,7 млрд дол (28,2 млрд євро). Це максимальний квартальний обсяг випущених ними держбондів з початку 2010 року, коли криза, що вибухнула в Греції, почав підвищувати вартість запозичень інших проблемних країн.
Читайте також: Периферійні країни єврозони зайняли рекордні з початку кризи 28,2 млрд євро
Восени минулого року ЄЦБ пообіцяв при необхідності скуповувати в необмеженому обсязі борги периферійних країн, які отримують допомогу з європейського стабфонду. Це стабілізувало ситуацію на європейському ринку суверенних боргів і дало інвесторам впевненість у майбутньому єврозони. Ставки за держоблігаціями периферійних країн істотно знизилися, чим активно користуються Італія та Іспанія, також збільшили обсяг держзапозичень. І невизначеність навколо порятунку Кіпру поки не сильно підігріла прибутковість держборгу проблемних країн.
Читайте також: Парламент Італії переобрав Наполітано на пост Президента країни
Італія - одна з країн, які сильніше за інших піддалися дії фінансової кризи. Незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинений сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість.
За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і становить близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд прийняв додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Цей захід дозволить відкласти підвищення податків на першу половину 2013 р.