Польща побудує протиракетний щит, який буде захищати країну від ракет короткої, а частково і середньої досяжності. Відповідні поправки в закон підписав Президент Польщі Броніслав Коморовський. Оновлений закон про технічну модернізацію та фінансування збройних сил країни гарантує фінансування польської програми протиракетної оборони, повідомляє радіостанція "Свобода".
Польща побудує протиракетний щит, який буде захищати країну від ракет короткої, а частково і середньої досяжності. Відповідні поправки в закон підписав Президент Польщі Броніслав Коморовський (на фото). Оновлений закон про технічну модернізацію та фінансування збройних сил країни гарантує фінансування польської програми протиракетної оборони, повідомляє радіостанція "Свобода".
За словами Коморовського, протиракетний щит у Польщі буде складовою частиною сучасної системи протиракетної НАТО. "Це буде важливий сигнал для всіх, що Польща має власні оборонні потужності, і в той же час вона готова брати участь у спорудженні загальних систем, які стосуються всього атлантичного співтовариства", - сказав Коморовський.
Читайте також: Система ПРО не представляє загрози для Росії, - НАТО
Починаючи з 2014 р., щорічно близько 5% бюджету Міністерства національної оборони Польщі буде направлятися на спорудження протиракетного щита. Проект будівництва почнеться в 2014 р. і триватиме приблизно 10 років. Як очікується, протягом 10 років на ці цілі буде витрачено 70-80 млрд злотих (близько 25 млрд дол.). Частка оборонних видатків до ВВП Польщі складає 1,95%.
Оновлена система, поряд з американськими об'єктами ПРО, повинна стати елементом загальної протиповітряної і протиракетної оборони НАТО. Основу діючої системи протиповітряної оборони Польщі складають шість ракетних дивізіонів, модернізованих в Польщі радянськими комплексами З-125 "Нева". Лише один дивізіон має на озброєнні додатково комплекс дальнього радіусу дії З-200 "Вега".
До 2022 року польська армія має намір закупити шість батарей ракет середнього радіусу дії "Вісла", 11 ракет ближнього радіусу дії "Нарев", 77 самохідних комплексів "Попрад", 6 ракетно-артилерійських комплексів "Пилиця", 152 пускові установки і 486 ракет "Перун", а також понад 30 одиниць радіолокаційних станцій "Сола" і "Швидка".
Батареї будуть зосереджені на захисті найбільш важливих адміністративних центрів і угруповань військ (частина елементів системи буде мобільною). Перші ракети армія отримає в 2017 р.
Польські плани споруди власної системи ПРО неодноразово критикувала Росія.
Читайте також: ПРО в Європі перебуває в стадії проміжної готовності
Раніше Польща погодилася розмістити на своїй території ракетні комплекси в рамках європейської системи протиракетної оборони (ЄвроПРО). Це будуть системи для захисту від ракет близької і середньої дальності, а не міжконтинентальних балістичних ракет.
Раніше глава Пентагону Чак Хейгел підтвердив незмінність планів США з розміщення елементів протиракетної оборони в Польщі. За його словами, США не відмовляються від розміщення в Європі ракет-перехоплювачів, однак замість вдосконалених SM3IIB на бойове чергування в Польщі будуть поставлені ракети колишньої модифікації в раніше запланованій кількості. При цьому нові комплекси SM3IIB будуть встановлені на західному узбережжі США. Пентагон пояснив таке рішення скороченням бюджетних витрат в країні і переоцінкою рівня загрози з боку КНДР.