Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України опублікувало проект закону, яким забороняється використання, виробництво і розповсюдження на території України поліетиленових пакетів. Текст проекту закону оприлюднений на офіційному сайті Мінрегіону.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України опублікувало проект закону, яким забороняється використання, виробництво і розповсюдження на території України поліетиленових пакетів. Текст проекту закону оприлюднений на офіційному сайті Мінрегіону.
Читайте також: Мінрегіон пропонує заборонити використання фосфатів у миючих засобах
Крім заборони використання, поширення та виробництва, вводяться обмеження на ввезення таких пакетів в Україну.
Відповідно до законопроекту, в Україні забороняється виробництво, використання, ввезення (більше 100 одиниць однією особою за кожен перетин митного кордону) і платне або безкоштовне розповсюдження на її території (крім транзиту вантажів, або ввезених до 100 одиниць однією особою за кожен перетин митного кордону) полімерних пакетів.
Ця заборона не поширюється на біологічні полімерні пакети, які розкладаються.
Читайте також: В Євросоюзі хочуть заборонити поліетиленові пакети
Фінансування заходів з обмеження обігу полімерних пакетів здійснюється за рахунок коштів виробників, імпортерів полімерних пакетів, торговельних мереж і суб'єктів оптово-роздрібної торгівлі.
Контроль з обмеження виробництва, використання, ввезення та розповсюдження на території України полімерних пакетів забезпечується в межах компетенції органами державної влади.
Особи, винні в порушенні закону, будуть нести дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства.
Читайте також: Міськрада Новомосковська зобов'язала всі магазини перейти на паперові пакети, відмовившись від поліетиленових
Зазначимо, що це вже друга редакція законопроекту, який покликаний обмежити використання поліетиленових пакетів, запропонована Мінрегіоном. Перша редакція, що з'явилася в березні ц.р., передбачала заборону виробництва, використання, ввезення (понад 50 одиниць однією особою) і платного чи безкоштовного розповсюдження (крім транзиту вантажів) окремих видів упаковки: пакетів тривалого розкладання, обсяг яких менше двадцяти літрів, з товщиною матеріалу менше 0,025 міліметра; пакетів, які розкладаються, обсяг яких менше десяти літрів, з товщиною матеріалу менше 0,015 міліметра.
За порушення норм законопроекту в першій редакції Мінрегіон пропонував штрафувати на 1700 грн.
Як раніше пояснили в Мінрегіоні, метою прийняття акта є забезпечення безперебійного функціонування інженерних мереж житлово-комунального господарства, поліпшення стану благоустрою та охорони навколишнього середовища.
Як повідомлялося, наприкінці березня ц.р. стало відомо, що Міністерство екології та природних ресурсів України готує законопроект, яким хоче за три роки звести до мінімуму використання поліетилену в побуті. Головна ідея документа - дати споживачеві вибір між паперовим або поліетиленовим кульком.
За оцінками Єврокомісії, щорічно середній європеєць використовує близько 500 целофанових пакетів, при цьому велику частину з них - лише один раз. Загальний обсяг виробництва пластикових пакетів у Європі у 2008 році досяг 3,4 млн тонн, що відповідає вазі 2 млн пасажирських автомобілів.
Щорічно кожен українець використовує більше 200 поліетиленових пакетів, період розпаду сполук, з яких їх виготовляють, досягає 100 років.
В Україні існують близько сотні заводів, що виробляють поліетиленові пакети, сировина для яких завозиться з-за кордону. На думку власників цих підприємств, вирішенням проблеми було б зобов'язати виробників упаковки використовувати у своїй продукції вторсировину, тобто отриману шляхом переробки відходів.
Нагадаємо, від поліетиленових пакетів вже відмовилися в Італії, Китаї, ПАР, Ірландії, Франції, Іспанії, Японії та інших країнах світу.