ua en ru

Пентагон схвалив використання гаджетів Samsung і BlackВerry

Автор: RBC.UA
Пентагон офіційно схвалив використання мобільних пристроїв від Samsung і BlackВerry для потреб Міністерства оборони.

Пентагон офіційно схвалив використання мобільних пристроїв від Samsung і BlackВerry для потреб Міністерства оборони. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на представників відомства, передає телеканал "Росія 24".

Мова йде, зокрема, про захищені системи на базі Android Knox, створеній Samsung, а також про смартфони на BlackВerry 10 і, що дивно, про планшети Playbook, які практично не представлені на відкритому ринку. Пентагон, як і у випадку з Samsung, привернула хороша система захисту цих гаджетів - Enterprise Service 10.

Варто відзначити, що до цих пір саме BlackВerry була основним постачальником смартфонів для Міноборони США. Зараз 470 тис. співробітників користуються такими пристроями (велика частина з них працює на застарілій версії ОС), тоді як 41 тис. співробітників володіє пристроями від Apple і 8,7 тис. використовують гаджети на базі Android. Продукція на iOS і Android до цих пір в основному використовувалася в тестовому режимі.

Читайте також: Пентагон планує відмовитися від пристроїв BlackВerry на користь Apple

Міністерство повідомило, що вже цього місяця схвалить і використання техніки на базі iOS 6 від Apple. Експерти відзначають, що тепер можна чекати різкого зростання конкуренції і боротьби за контракти між представниками головних мобільних операційних систем.

Всі системи зв'язки, що використовуються Пентагоном, проходять жорстку програму тестування, і цього разу вона була запущена з метою забезпечити персоналу міністерства доступ до ширшого спектру пристроїв, щоб кожен міг вибрати те, яке краще відповідає його перевагам і області роботи.

Читайте також: Військові витрати США в кінці минулого року скоротилися на рекордні за 40 років 22%

Нагадаємо, в березні повідомлялося, що Міністерство оборони США планує замовити у компанії Apple понад 630 тисяч мобільних пристроїв. До замовлення мали увійти 120 тис. планшетів iРad, 100 тис. планшетів iРad mini, 200 тис. плеєрів iРod touch і 210 тисяч смартфонов iРhone.

Близько половини пристроїв мала бути направлені в сухопутні війська, військово-морські сили, також в частині тилового забезпечення. Решта девайсів повинна була залишитися переважно в Пентагоні. Гаджети Apple були покликані замінити застарілі апарати Blackberry.

Читайте також: Поставки смартфонів в I кварталі виросли відразу 30%

Всього на балансі відомства перебувають близько 600 тисяч мобільних пристроїв. У Пентагоні повідомили, що мають намір використовувати апарати для секретного зв'язку і обміну даними між військовими підрозділами.

Комунікаційна платформа, упевнені в Міноборони США, має бути незалежною від типу пристрою і його виробника. Тому американські військові хочуть протестувати апарати на різних платформах, у тому числі і на Android.

Відзначимо, що, згідно з указом Президента США Барака Обами про скорочення бюджету країни, Пентагону наказано зменшити витрати на 46 млрд дол.