ua en ru

Поставки смартфонів у I кварталі виросли відразу на 30%

Автор: RBC.UA
На світовий ринок в I кварталі 2013 р. було поставлено майже 200 млн смартфонів, що на 30% вище показників за той же період 2012 р., повідомляє аналітична компанія Juniper Research.

На світовий ринок в I кварталі 2013 р. було поставлено майже 200 млн смартфонів, що на 30% вище показників за той же період 2012 р., повідомляє аналітична компанія Juniper Research.

Лідери з постачання смартфонів не змінилися - ними залишилися Samsung і Apple. Південнокорейська компанія поставила 68 млн смартфонів, забезпечивши близько 34% від світового обсягу відвантажень в минулому кварталі. Samsung повідомив про стабільне зростання продажів смартфонів Galaxy SIII, а також про поліпшення реалізації апаратів Note II.

За повідомленням іншої дослідницької групи, IDC, потік дешевих Android-пристроїв від південнокорейського вендора допоміг підняти рівень поставок до 70,7 млн, що становить 32,7% глобального ринку. У минулому році частка становила 28,8%. Таким чином, Samsung Electronics "відхопила" частину ринкової частки у Apple. Тепер південнокорейський технологічний гігант володіє третьою частиною глобального мобільного ринку.

Читайте також: Смартфони допомогли Samsung збільшити прибуток в I кварталі на 42%

Говорячи про iPhone, 37,4 млн проданих пристроїв в цьому кварталі відображають 7%-й ріст порівняно з попереднім роком і 22%-е зниження відносно попереднього кварталу. Цей показник перевищив прогнози аналітиків, однак вони все ще чекають нового технологічного прориву від Apple і чекають нової версії iPhone.

Компанія Nokia, яка у попередні роки входила в число лідерів, здала позиції і перемістилася на кінець рейтингу. За підсумками минулої чверті фінський виробник поставив в цілому 6,1 млн смартфонів. Продажі лінійки апаратів Lumia досягли 5,6 млн пристроїв, збільшившись порівняно з попереднім кварталом на 27%.

Канадська BlackBerry, яка поки що не оприлюднила своїх квартальних результатів, імовірно поставила трохи менше 6 млн смартфонів, з них 1 млн склали апарати під управлінням нової ОС BlackBerry 10.

Експерти вважають, BlackBerry і Nokia в цілому почали рік з позитивної ноти, однак компаніям необхідно час, щоб зміцнитися на ринку смартфонів і перетворитися в більш серйозних конкурентів для лідерів сегменту.

Читайте також: Скачування ігрових додатків для смартфонів і планшетів до 2017 р. зросте в три рази

Експерти також відзначили рекордно високі показники продажів смартфонів LG. Південнокорейська компанія поставила 10,3 млн апаратів, а її ринкова частка перевищила 5%, у результаті чого LG стала третім за величиною виробником смартфонів, випередивши конкурентів з Китаю.

Компанія Huawei, яка поставила на ринок близько 10 млн смартфонів, розташувалася на четвертому місці рейтингу, а її співвітчизниця ZTE - на п'ятому. За оцінкою Juniper Research, разом китайські вендори забезпечили близько 10% від світового обсягу поставок смартфонів.