Фракція Партії регіонів готова розглянути питання декриміналізації статті, за якою звинувачують Юлію Тимошенко. Про це заявив заступник голови Партії регіонів Дмитро Шенцев, передає прес-служба партії.
Фракція Партії регіонів готова розглянути питання декриміналізації статті, за якою звинувачують Юлію Тимошенко. Про це заявив заступник голови Партії регіонів Дмитро Шенцев, передає прес-служба партії.
"Ініціатива Президента України з декриміналізації економічних злочинів передбачає скасування кримінального покарання насамперед для підприємців і бізнесменів, щоб покращити інвестиційно-економічний клімат в країні. Партія регіонів готова також розглянути можливість декриміналізації статті 365 Кримінального кодексу, за якою звинувачують Тимошенко. Головною умовою скасування кримінального покарання за цією статтею повинне стати відшкодування збитків, нанесених державі, зокрема - НАК "Нафтогазу України", а також сплата всіх податків до державного бюджету по вчинених злочинах", - сказав Шенцев.
Президент України Віктор Янукович подав на розгляд парламенту законопроект про декриміналізацію економічних злочинів. Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді у вівторок 27 вересня.
Законопроектом пропонується за вчинення злочинів у господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі ввести санкцію у вигляді штрафу. Штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у разі його несплати в строк, встановлений судовим рішенням.
Також замінити позбавлення волі на штраф пропонується і в тих випадках, коли суб'єктом злочину є посадова особа юридичної особи приватного права.
Разом з тим положення щодо змін до статті 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень, карається позбавленням волі від двох до десяти років) у тексті законопроекту відсутні.
Законопроект скасовує кримінальну відповідальність за ті діяння у сфері господарської діяльності, що на сьогодні втратили ознаки підвищеної суспільної небезпеки, достатньої для переслідування їх в кримінальному порядку. За вчинення таких правопорушень законопроектом встановлюється адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафів.
Проектом закону пропонується встановити, що взяття під варту не може бути застосоване до раніше не судимих осіб, підозрюваних або обвинувачених у скоєнні злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років, за винятком випадків, коли особа переховується від органів слідства або перешкоджає розслідуванню справи.
Щодо підстав застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту у справах про злочини у сфері економіки та господарської діяльності, а також у справах про посадові злочини, вчинені підприємцями, законопроектом запроваджується механізм, згідно з яким підозрюваного, обвинуваченого у таких справах можуть взяти під варту лише в випадку невнесення ним коштів у якості застави або укриття від органів слідства або перешкоджання розслідуванню справи.
Законопроектом також встановлено перелік складів злочинів у сфері господарської діяльності, залучення до відповідальності за які можливе винятково на підставі скарги потерпілого. При цьому порядок притягнення до кримінальної відповідальності за скаргою потерпілого передбачає, що відповідна кримінальна справа підлягає припиненню у випадку, коли потерпілий примириться з обвинуваченим до моменту, коли суд піде до нарадчої кімнати для винесення вироку.
Нагадаємо, що раніше Президент заявив, що законодавство у сфері відповідальності за економічні злочини необхідно привести до європейських стандартів.
Янукович констатував, що надмірна криміналізація правопорушень у сфері бізнесу призводить, з одного боку, до обмеження прав та свобод громадян, зниження їх підприємницької активності, а з іншого - не приносить жодної вигоди для держави, яка фактично не отримує належного відшкодування шкоди, завданої такими протиправними діями.
"Економічні злочини корумпують правоохоронні органи, судову систему, - констатував Янукович. - Наша мета - зробити таким чином, щоб злочинці, які скоюють економічні злочини, повертали збитки, яких вони завдали державі, і у них були мотивації їх повертати. За рахунок повернення цих коштів держава повинна значно пом'якшувати покарання".
Крім того, у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти про декриміналізацію справи проти Юлії Тимошенко.
Народні депутати групи "За Україну" В'ячеслав Кириленко та перший заступник голови партії Володимир Мойсик зареєстрували у парламенті законопроект "Про внесення змін до статті 364 Кримінального кодексу України" (щодо декриміналізації відповідальності окремих службових осіб). Як зазначається в пояснювальній записці до проекту документу, він спрямований на приведення відповідних норм національного законодавства у відповідність до законодавства та практики ЄС.
Разом з тим, лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк, члени партії Руслан Князевич та Роман Зварич зареєстрували законопроект, який передбачає декриміналізацію дій щодо перевищення влади та службових повноважень. Як повідомляє прес-служба партії, проект закону "Про внесення змін до деяких законів України" (щодо запровадження європейських стандартів у кримінальній юстиції) зареєстрований в парламенті 16 вересня. Законопроектом пропонується виключити з Кримінального кодексу статтю 365 "Перевищення влади або службових повноважень".