Верховна Рада (ВР) України відхилила законопроект №1063, ініційований лідером Комуністичної партії Петром Симоненком, яким пропонувалося скасувати в Україні пенсійну реформу. "За" проект закону проголосували 220 нардепів при мінімально необхідних 226.
Верховна Рада (ВР) України відхилила законопроект №1063, ініційований лідером Комуністичної партії Петром Симоненком, яким пропонувалося скасувати в Україні пенсійну реформу. "За" проект закону проголосували 220 нардепів при мінімально необхідних 226.
Читайте також: В Україні в березні 2013 р. виплачено всі соціальні виплати на 45 млрд грн, - Мінсоцполітики
Законопроект "Про внесення змін до закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо страхового стажу і умов виходу на пенсію)" підтримав 91 нардеп від "Батьківщини", 31 - від КПУ, 38 - від "Удару", 36 - від "Свободи", 11 - від Партії регіонів і 13 позафракційних.
Не голосували 116 народних депутатів, проти були вісім, утримався 61 народний депутат.
Законопроектом пропонувалося встановити пенсійний вік 60 років для чоловіків і 55 - для жінок за наявності страхового стажу не менше 15 років.
Також, згідно із проектом закону, мінімальний розмір пенсії встановлюється за віком у розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб за наявності у чоловіків 25 років страхового стажу, у жінок - 20 років. Крім того, пропонувалося встановити, що при призначенні пенсії повинна застосовуватися середня заробітна плата за один календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Читайте також: Скасування пенсійної реформи вирішить й інші соціальні питання, - Симоненко
Міністерство соціальної політики не підтримувало відповідний проект закону. Прийняття законопроекту №1063 збільшить дефіцит бюджету ПФУ, зазначив під час обговорення заступник міністра соцполітики В'ячеслав Коломієць. За його словами, зараз дефіцит ПФУ становить 21,8 млрд грн, а після прийняття такого законопроекту до них буде додано ще 8,6 млрд грн.
Як повідомлялося, міністр соцполітики Наталія Королевська після приходу на свою посаду неодноразово заявляла, що пенсійна реформа в Україні, яку курував екс-віце-прем'єр Сергій Тігіпко, була неефективною і безрезультатною. Однак на законодавчому рівні її не можуть скасувати досі.
Експерти переконані, що неефективність пенсійної реформи пов'язана в тому числі з тінізацією зарплат в Україні.
Додамо також, що дефіцит Пенсійного фонду за підсумками 2012 р. склав більше 27,2 млрд грн.
У лютому Кабінет міністрів затвердив бюджет ПФУ на 2013 р. зі зниженням дефіциту на 24,8% - до 21,8 млрд грн. Доходи ПФУ у 2013 р. визначено в сумі 230,3 млрд грн, витрати - в сумі 252,1 млрд грн.
Раніше Королевська прогнозувала, що другий етап пенсійної реформи в Україні може бути розпочатий у 2014 р.
Читайте також: Доходи ПФУ необхідно збільшити мінімум на 40 млрд грн, - Королевська
"Для того, щоб перейти на другий рівень (пенсійної реформи), ми повинні ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду - це більше 20 млрд грн. Які джерела ліквідації дефіциту ми побачимо? Безумовно, (це) легалізація заробітних плат, зростання заробітних плат, можливість збільшити надходження до ПФ і ліквідація заборгованості", - зазначала Королевська.
За її словами, на сьогодні близько 8 млрд грн складає заборгованість перед Пенсійним фондом різного роду боржників, і "це дуже хороший резерв, завдяки якому ми могли б осучаснити пенсії і підвищити пенсії сьогодні". Королевська також наголошувала, що вважає нинішнім завданням міністерства переглянути системи штрафів по відношенню до боржників, які, на її думку, є неефективними.
Читайте також: ПР і КПУ мають намір ініціювати питання про відставку Королевської з поста міністра соцполітики
Нагадаємо, раніше в березні представники КПУ заявляли про відмову від участі в голосуваннях, поки в Україні не буде скасована пенсійна реформа.
З 1 січня 2013 р. в Україні розмір мінімальної пенсії становить 894 грн. З 1 грудня поточного року мінімальна пенсія зросте до 949 грн.
Наприкінці березня уряд на своєму засіданні схвалив законопроект про підвищення пенсій. "Схвалено законопроект, який буде переданий до Верховної Ради... і після цього перерахунок пенсій отримають 1,24 млн пенсіонерів, витрати на це в сумі 2,14 млрд грн вже передбачені в бюджеті Пенсійного фонду", - зазначала тоді Королевська.
Читайте також: Надбавка медикам, зростання пенсій і зарплат - нові ініціативи Мінсоцполітики (відео)
Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що перерахунок пенсій може бути проведений внаслідок збільшення зарплат. На це у 2013 р. знадобиться 2,141 млрд грн.
Законопроектом "Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії" пропонується удосконалити порядок щорічного перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення заробітної плати, з якої призначено (перераховано) пенсію, на коефіцієнт, який відповідає не менше 20% зростання середньої заробітної плати порівняно з попереднім роком, але не менше росту інфляції.