ua en ru

Пенсійна реформа неефективна, - Королевська

Автор: RBC.UA
Пенсійна реформа довела свою неефективність, оскільки зберігається значний дефіцит Пенсійного фонду. Про це заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська під час відвідування Пенсійного фонду України.

Пенсійна реформа довела свою неефективність, оскільки зберігається значний дефіцит Пенсійного фонду. Про це заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська під час відвідування Пенсійного фонду України, передає прес-служба міністра.

"Я вважаю, що пенсійна реформа неефективна. Підвищення пенсійного віку для жінок з 55 років до 60, крім негативних наслідків, ні до чого не привело", - зазначила вона.

Міністр нагадала, що дефіцит фонду за підсумками 2012 року склав понад 27,2 млрд грн. У 2013 році дефіцит Пенсійного фонду заплановано на рівні 21,8 млрд грн.

"Значний дефіцит Пенсійного фонду зберігається, в тому числі через недієздатність проведеної реформи. Також наявність цього дефіциту унеможливлює впровадження другого рівня пенсійної системи. Так далі тривати не може. Тому ми створюємо робочу групу для зміни підходів в роботі Пенсійного фонду", - резюмувала Королевська.

Читайте також: Розмір мінімальної пенсії в Україні з 1 січня 2013 р. складе 894 грн

Зазначимо, що в держбюджеті на 2013 р. на покриття дефіциту Пенсійного фонду заплановано на 42,5% більше коштів - 21,8 млрд грн. В цілому в 2013 р. обсяг витрат, що направляється ПФ, передбачається в обсязі 83,2 млрд грн, що на 18,7 млрд грн (або на 29%) більше, ніж у 2012 р.

На 2012 р. Кабінет міністрів затвердив бюджет Пенсійного фонду з дефіцитом в 9,7 млрд грн. У бюджеті враховані 57 млрд 534,2 млн грн, які надійдуть з державного бюджету на спеціальні пенсійні виплати (державним службовцям, військовим, начальницького і рядового складу, ветеранам війни, дітям війни, чорнобильцям і т.д.), і на покриття дефіциту бюджету .

Нагадаємо, що однією з передвиборчих обіцянок Наталії Королевської під час парламентської кампанії було підняти пенсії до 500 євро.

Читайте також: З 1 жовтня набуває чинності пенсійна реформа

Пенсійна реформа вступила в силу 1 жовтня 2011 р. Реформа зокрема передбачає поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років і збільшення термінів виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців з 60 до 62 років. Вводячи пенсійну реформу, Сергій Тігіпко, який посідав пост віце-прем'єр-міністра, міністра соціальної політики заявляв, що прийняття пенсійної реформи дозволить скоротити дефіцит бюджету Пенсійного фонду.

Зазначимо також, що реалізація пенсійної реформи була однією з вимог МФВ щодо відновлення програми stand by. На даний момент програма завершена і мова йде про залучення від МФВ нового кредиту.

Варто також зазначити, що через істотного дефіциту ПФ, старт другого етапу пенсійної реформи відклали як мінімум до 2013 р.