ua en ru

Парламент Німеччини схвалив нові повноваження антикризового фонду єврозони

Автор: RBC.UA
Парламент Німеччини переважною більшістю схвалив нові повноваження антикризового фонду єврозони, передає Reuters.

Парламент Німеччини переважною більшістю схвалив нові повноваження антикризового фонду єврозони, передає Reuters.

523 законодавця підтримали збільшення повноважень для фонду, 85 проголосували проти нього, і 3 утрималися.

Реформу Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) влади Європи узгодили ще в липні, після чого входять у єврозону країнам мали ратифікувати угоди.

Законопроект передбачає збільшення кредитоспроможності стабфонду, щоб позичати що опинилися на межі фінансового колапсу периферійним країнам єврозони, таких як Греція.

Криза суверенних боргів вибухнула в Європі торік, коли сильно заборгували Афіни більше не змогли позичати гроші на відкритому ринку і були змушені просити допомоги у міжнародних кредиторів. У воронку боргової кризи потім провалилися Ірландія і Португалія, на краю обриву виявилася і третя економіка Європи - Італія.

Для подолання боргової кризи заплановано створення постійного Стабфонду ЄС (ESM), який може почати працювати вже на початку наступного року, а не в 2013 році, як планувалося раніше.

ESM створюється за образом Міжнародного валютного фонду (МВФ) як організація, що має схожі з ним функції. У цьому полягає основна відмінність ESM від спішно сформованого в минулому році Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF), що є з юридичної точки зору всього лише цивільно-правової цільової компанією. У зв'язку з цим вельми доцільно швидко замінити тимчасовий "фонд порятунку" EFSF на постійний ESM.

Втім, єдності думок з приводу майбутньої конструкції ESM в зоні євро поки немає. Для того щоб забезпечувати фінансову підтримку проблемних країн зони євро, ESM повинен буде мати у своєму розпорядженні 500 млрд євро. Суму цю складуть внески і гарантії членів валютного союзу. Найбільший внесок припадає на Німеччину - 27,15%. Так що міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле планує в бюджеті країни на 2013-2017 роки щорічні витрати на поповнення основного капіталу ESM в розмірі 4,3 млрд євро.

Ратифікація договору про ESM затягується, тому що європейські країни ще не завершили переговори про те, яким має бути Європейський стабілізаційний механізм.

Для того щоб забезпечувати фінансову підтримку проблемних країн зони євро, ESM повинен буде мати у своєму розпорядженні 500 млрд євро. Суму цю складуть внески і гарантії членів валютного союзу.

Найбільший внесок доведеться на Німеччину - 27,15%. Так що міністр фінансів ФРН Вольфганг Шойбле вже сьогодні планує в бюджеті країни на 2013-2017 роки щорічні витрати на поповнення основного капіталу ESM в розмірі 4,3 млрд євро.

Європейські чиновники планують збільшити стабфонд розміром 440 млрд євро за рахунок кредитного плеча, про що в суботу заявив єврокомісар по фінансам Оллі Рен.

Деякі аналітики сказали, що Європі потрібно як мінімум два трильйони євро, щоб убезпечити такі країни, як Італія і Іспанія, на випадок широкого поширення грецької кризи боргів.

Країни у складі єврозони надають гарантії фонду EFSF, який виділяє кредити членам валютного блоку, що зазнають фінансових труднощів, таким як Греція. Але ряд держав, наприклад, Німеччина, заявили, що більше не хочуть давати грошей на порятунок.

Нагадаємо, що парламент Фінляндії схвалив розширення повноважень Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF). 21 липня 2011 р. лідери країн єврозони домовилися дати EFSF право надавати попереджуючі кредитні лінії і викупляти державні облігації. Ці заходи мають бути схвалені парламентами всіх держав єврозони. До Фінляндії розширення повноважень стабфонду вже схвалили Словенія, Бельгія, Греція, Ірландія, Італія, Люксембург та Іспанія.

Нагадаємо, що 30 серпня міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Ratings Services (S&P) заявило, що економіка єврозони уникне повторної рецесії, хоча гальмування економічного зростання в регіоні підвищує ймовірність негативного сценарію.

Між тим пізніше в агентстві заявили, що план Європи збільшити фонд порятунку для боротьби з борговою кризою може спровокувати зниження кредитних рейтингів у регіоні.