Папа Римський Франциск дав старт реформі Ватикану

Неділя 14 квітня 2013 10:08
Автор: RBC.UA
Папа Римський Франциск сформував експертну раду, яка займеться розробкою пропозицій щодо реформи Римської курії - адміністрації Ватикану, передає ВВС.

Папа Римський Франциск (на фото) сформував експертну раду, яка займеться розробкою пропозицій щодо реформи Римської курії - адміністрації Ватикану, передає ВВС.

Читайте також: Папа Франциск у великодньому посланні закликав до припинення насильства в Сирії, на Близькому Сході та в Африці (фото)

До нового органу увійшли вісім кардиналів, що представляють вірян майже всіх континентів, і один єпископ.

Серед обраних - два кардинали з європейських держав - Італії та Німеччини, двоє з Латинської Америки - із Чилі та Гондурасу, по одному американцеві, африканцю і австралійцю. Один з італійських єпископів призначений секретарем комісії. При цьому жоден з обраних кардиналів не є частиною курії.

Свою роботу група кардиналів почне цієї осені - на початку жовтня.

Як повідомив представник Ватикану, ідея про створення ради з підготовки реформ прийшла до Франциска ще під час зустрічей з іншими кардиналами в ході загальних конгрегацій з підготовки конклаву.

Читайте також: Понтифік Франциск, набравши телефонний номер, почув у відповідь: "Папа Римський? А я Наполеон"

Експерти вважають, що від комісії можна очікувати досить радикальних пропозицій. Курія останнім часом зазнавала критики за недостатньо ефективну роботу з протидії сексуальним злочинами священнослужителів, сумнівним фінансовим операціям та іншим порушенням.

Нагадаємо, Франциск був обраний главою Римсько-католицької церкви на конклаві кардиналів 13 березня. З кандидатурою Папи конклав зміг визначитися лише на другий день голосування, про що вірян сповістив білий дим із труби Сікстинської капели.

Зазначимо, що після сходження на престол Папи Римського Франциска службовці Ватикану змушені змінювати своє уявлення про те, що може і що має робити Папа. Франциск, колишній архієпископ Буенос-Айреса, який обрав собі ім'я на честь захисника бідних - ченця-аскета Фрациска Ассизького, вирішив ввести у вжиток просте, неофіційне спілкування. Зокрема, Папа Франциск розпорядився замінити трон на більш простий і скоротити кількість кімнат у резиденції.

Читайте також: Папа Римський Франциск омив ноги малолітнім злочинцям

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся