ua en ru

Папа Франциск у великодньому посланні закликав до припинення насильства в Сирії, на Близькому Сході та в Африці (фото)

Автор: RBC.UA
У своєму першому посланні "До міста і світу" Папа Франциск закликав до припинення насильства в Сирії, на Близькому Сході, в Африці та Азії.

У своєму першому посланні "До міста і світу" Папа Франциск закликав до припинення насильства в Сирії, на Близькому Сході, в Африці та Азії. Про це повідомляє Радіо Ватикану.

"Просімо у воскреслого Ісуса, щоб перемінив смерть у життя, перемінив ненависть в любов, помсту в прощення, війну в мир. Так, Христос - наш мир, і через Нього благаємо миру для всього світу, - звернувся до віруючих Папа Римський.

"Миру для Близького Сходу, особливо, між ізраїльтянами та палестинцями, які зустрічають труднощі в пошуках шляхів згоди, щоб вони відважно та з готовністю відновили переговори, щоб покласти край конфліктові, який триває вже занадто довго. Миру для Іраку, щоб остаточно припинилося будь-яке насильство, і, передовсім, миру для улюбленої Сирії, для її населення, що страждає задля конфлікту, і для численних біженців, які чекають допомоги та розради. Скільки ж то крові вже пролито! І скільки страждання ще буде викликано, перше ніж вдасться знайти політичну розв'язку кризи?

Миру для Африки, яка досі є ареною кривавих конфліктів. Для Малі, щоб віднайшла єдність та стабільність, для Нігерії, де, на жаль, не припиняються замахи, які серйозно загрожують життю багатьох невинних людей, і де чимало людей, також і дітей, захоплені як заручники терористичними групами. Миру на сході Демократичної Республіки Конго та в Центральноафриканській Республіці, де багато людей змушені покинути свої домівки та досі живуть серед страху.

Миру для Азії, насамперед, на Корейському півострові, щоб було подолано розходження та визрів оновлений дух примирення.

Миру для всього світу, ще досі дуже розділеного жадібністю тих, хто шукає легкої наживи, зраненого егоїзмом, який загрожує людському життю та сім'ї, егоїзмом, який не припиняє торгівлю людьми, рабства, найбільш поширеного у цьому двадцять першому столітті. Торгівля людьми є дійсно найпоширенішим рабством у цьому двадцять першому столітті! Миру для всього світу, розтерзаного насильством, пов'язаним з наркоторгівлею та незаконною експлуатацією природних ресурсів! Миру для цієї нашої Землі! Нехай воскреслий Ісус принесе розраду тим, хто є жертвою стихійних лих та вчинить нас відповідальними охоронцями створіння", - сказав Папа Франциск у своєму посланні.

Читайте также: Католики всього світу відзначають Великдень (фото, відео)

Також Франциск помолився за мир в Іраку і попросив у Бога миру для Сирії, її населення, постраждалого від конфлікту, біженців, які чекають допомоги і розради. "Миру для Африки, де як і раніше відбуваються криваві конфлікти. Єдності та стабільності для Малі, Нігерії, де, на жаль, атаки продовжують загрожувати життю безневинних людей, і де кілька людей, включаючи дітей, в даний час знаходяться в заручниках у терористичних груп. Миру Демократичній Республіці Конго і Центрально-Африканській Республіці, де багато людей вимушені були залишити свої будинки і досі живуть у страху", - сказав Папа Римський.

В кінці меси, Франциск проїхав через натовп, зупиняючись кілька разів, щоб привітатися з хворими дітьми. Очікувалося, що Папа Римський привітає з Великоднем католиків усього світу на 65 мовах, але він вирішив не робити цього.

Читайте також: Перша Пасха Папи Римського Франциска

Католиків України з Великоднем привітав і Президент України Віктор Янукович: "Шановні співвітчизники! Прийміть мої щирі вітання зі святом Великодня. Цього дня, коли серця віруючих відчувають радість Воскресіння Сина Божого, наповнюючись світлом євангельських істин і духом добра і милосердя, бажаю вам і вашим близьким здоров'я, щастя і благополуччя. Веселих і радісних вам Великодніх свят. Христос Воскрес!", - йдеться у привітанні Януковича.

Напередодні в Італії в третій раз за останню тисячу років була представлена ​​Туринська плащаниця - полотно, в яке за переказами загорнули тіло Христа після смерті. Поклонитися святині в Турин з'їхалися сотні хворих та інвалідів.

Варто відзначити, що в Києві 8 католицьких храмів і монастирів, і у всіх них проходять великодні богослужіння.

Православні християни святкуватимуть Великдень 5 травня.