ru ua

Папа Римський Франциск омив ноги малолітнім злочинцям

Автор: RBC.UA
Папа Римський Франциск відвідав в'язницю для малолітніх злочинців в Римі, де омив ноги ув’язненим. Про це повідомляє AFP.

Папа Римський Франциск відвідав в'язницю для малолітніх злочинців в Римі, де омив ноги ув’язненим. Про це повідомляє AFP.

Для обряду обрали 12 ув'язнених - за кількістю апостолів, яким, згідно з Новим Заповітом, Ісус Христос омивав ноги під час Таємної вечері. Серед інших Папа Римський омив ноги двом дівчаткам: католичці і мусульманці.

Для Папи Франциска проводити такі акції в Чистий четвер було традицією ще в бутність архієпископом Буенос-Айреса. Він відвідував в'язниці, лікарні і притулки бездомних.

Читайте також: Папа Римський Франциск може закрити банк Ватикану

Особливу повагу в Аргентині майбутній тато заслужив, омивши і поцілував ноги 12 наркоманів. Це сталося під час відвідування одного з хоспісів Буенос-Айреса.

Раніше понтифік неодноразово заявляв, що хоче побудувати "бідну церкву для бідних" і проголошував курс на захист знедолених.

Нагадаємо, Франциск був обраний главою Римсько-католицької церкви на конклаві кардиналів 13 березня. З кандидатурою Папи конклав зміг визначитися лише на другий день голосування, про що віруючих сповістив білий дим з труби Сікстинської капели.

Читайте також: Понтифік Франциск, набравши телефонний номер, почув у відповідь: "Папа Римський? А я Наполеон"

Зазначимо, що після сходження на престол Папи Римського Франциска службовці Ватикану змушені змінювати своє уявлення про те, що може і що має робити Папа. Франциск, колишній архієпископ Буенос-Айреса, який вибрав собі ім'я на честь захисника бідних - ченця-аскета Фраціска Ассизького, вирішив ввести у вжиток просте, неофіційне спілкування. Зокрема Папа Франциск розпорядився замінити трон на більш простий і скоротити кількість кімнат в резиденції.