ua en ru

Пан Гі Мун закликав світ активніше боротися з корупцією

Автор: RBC.UA
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун (на фото) назвав корупцію в числі головних викликів, з якими стикається сучасне людство. На думку політика, хабарництво можна викорінити, якщо народи світу докладуть зусиль для досягнення цієї мети.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун (на фото) назвав корупцію в числі головних викликів, з якими стикається сучасне людство. На думку політика, хабарництво можна викорінити, якщо народи світу докладуть зусиль для досягнення цієї мети.

В ООН відзначають, що злодійство, в якому загрузли держслужбовці, є однією з причин бідності країн Третього світу. "Витрати корупції - це не тільки мільярди доларів розтрачених або розкрадених коштів; вони проявляються і у відсутності лікарень, шкіл, об'єктів постачання чистою водою, доріг і мостів, які могли б бути побудовані на ці кошти і які, безсумнівно, змінили б долю сімей та громад ", - йдеться у зверненні Пан Гі Муна.

Генсек ООН підкреслив, що корупційні угоди чинять негативний вплив на екологію планети. Багато підприємств, що забруднюють навколишнє середовище, ніколи не відкрилися б, якби чиновники, що дали згоду на їх будівництво, не брали хабарів.

Звернення Пан Гі Муна приурочено до всесвітнього Дня боротьби з корупцією, що відзначається сьогодні. За даними організації Transparency International, Україна піднялася з 152-го на 144-е місце з 176-ти країн за результатами індексу сприйняття корупції 2012 р.

Читайте також: Україна за рівнем корупції у 2012 р. піднялася з 152 на 144 місце, - Transparency International

Торішній показник України становив 27 балів (2,3 бала за старою методологією). Згідно з торішнім індексом сприйняття корупції, Україна ділила 152-е місце із Таджикистаном.

Як повідомлялось, до єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, станом на грудень 2012 р. внесено 5,7 тис. рішень судів першої інстанції щодо притягнення осіб до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

Загалом, Мінюст отримав понад 350 запитів Адміністрації Президента України, апарату Верховної Ради України та секретаріату Кабінету міністрів. Територіальними органами Міністерства юстиції було отримано понад 62 тисячі запитів щодо наявності інформації в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Читайте також: Антикорупційні реформи в Україні впроваджуються дуже повільно, - GRECO

Як відомо, функції спеціально уповноваженого органу з питань антикорупційної політики згідно із указом Президента України від 05 жовтня 2011 р. №964 тимчасово покладено на Міністерство юстиції України.

У лютому 2012 р., відповідно до положень статті 21 закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", Міністерством юстиції було запроваджено та ведеться єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення до якого заносяться відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

Читайте також: Організована злочинність і корупція залишаються загрозою національній безпеці України, - Янукович

Нещодавно в українському представництві Transparency International заявили, що у 2011-2012 рр. в Україні не виділялися кошти на реалізацію державної програми запобігання і протидії корупції.

Повідомлялося, що реалізація цієї програми передбачає виділення понад 820 млн грн бюджетних коштів. Зокрема, у 2011 р. на здійснення 30 заходів антикорупційної держпрограми передбачалося виділити 1,94 млн грн і, відповідно, 245,68 млн грн - на реалізацію 105 заходів цієї програми у 2012 р. "Однак, як показує попередній аналіз ситуації, проведений громадськими організаціями, заявлені кошти на реалізацію антикорупційної держпрограми не виділялися", - зазначали у представництві.

У свою чергу Президент України Віктор Янукович заявив, що корупцію в Україні повністю подолати не вдасться. Янукович запевнив, що "ми дійдемо до такого зниження рівня корупції, який нам потрібен і необхідний. Хоча в світі стверджують, що подолати корупцію в повному обсязі неможливо". Президент підкреслив, що "Україна йде своїм шляхом економічних реформ. Ми йдемо за планом. У деяких напрямках ми йдемо швидше. У деяких - ми загальмували... Але більшість законів, які ми прийняли, позитивно впливають на інвестиційну привабливість України".