ООН: Жертв протистояння в Сирії вже понад дев'ять тисяч

ООН опублікувала дані про кількість жертв протистояння в Сирії, що триває вже понад рік.

ООН опублікувала дані про кількість жертв протистояння в Сирії, що триває вже понад рік.

За даними організації, загальна кількість жертв конфлікту перевищив дев'ять тисяч осіб, повідомляє ВВС.
Виступаючи в Раді Безпеки ООН, посланець організації на Близькому Сході Роберт Серрі заявив. що хвиля насиллям в Сирії йде на спад і їй треба покласти край.

Тільки сьогодні в ході зіткнень в Сирії в різних районах країни було вбито щонайменше 13 осіб. Серед загиблих - сім мирних жителів, один з них був убитий в ході запеклих боїв поблизу аль-Гусайра недалеко від кордону з Ліваном. Зіткнення були також в провінції Ідліб на північному заході Сирії.

Протистояння в Сирії триває з березня 2011 р. Для моніторингу за ситуацією в кінця грудня 2011 р. туди була направлена ​​місія спостерігачів Ліги арабських держав (ЛАД). В кінці січня 2012 р. робота місії була припинена у зв'язку із загостренням ситуації в Сирії.

З моменту початку конфлікту, Сирію покинули посли Бахрейну, Саудівської Аравії, Катару, Кувейту, Оману і ОАЕ. Раніше своїх дипломатичних представників відкликали США, Великобританія, Франція, Німеччина, Іспанія та Італія.

Через нездатність Дамаска зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів, Євросоюз і США розширили економічні санкції проти Сирії. Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Також введено в дію ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації.

На початку 2012 р. для врегулювання ситуації в Сирію був направлений спецпредставник ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннан, який провів переговори з Асадом, потім відправився в Анкару, де зустрівся з турецькими політиками.

Він спільно з Росією та Лігою арабських держав розробив план врегулювання конфлікту, що передбачає припинення насильства з обох сторін, невтручання у справи Сирії ззовні, доступ гуманітарних організацій до країни і створення механізму моніторингу. Сьогодні влада Сирії цей план схвалила.

А тим часом, регулярні сирійські війська сьогодні вторглися на територію Північного Лівану і вступили в бій з бійцями сирійської опозиції. За даними Reuters, кордон з Ліваном перетнули близько 35 військовослужбовців сирійської армії. пізніше з’явилася інформація про те, що кортаж Президента Сирії Башара Асада був обстріляний поблизу м. Хомс. Про стан здоров’я Асада нічого не відомо.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: ООН
On Top