ru ua

Сирія погодилася виконати план Кофі Аннана

Автор: RBC.UA
Сирійський уряд погодився виконати план спецпредставника ООН Кофі Аннана, спрямованого на припинення насильства в цій країні, повідомляє телеканал Al Jazeera з посиланням на представника колишнього генерального секретаря міжнародної організації Ахмеда Фаузі.

Сирійський уряд погодився виконати план спецпредставника ООН Кофі Аннана, спрямованого на припинення насильства в цій країні, повідомляє телеканал Al Jazeera з посиланням на представника колишнього генерального секретаря міжнародної організації Ахмеда Фаузі.

"Сирійський уряд написав спецпредставникові Кофі Аннану, що згоден на виконання плану з шести пунктів, який був схвалений Радою безпеки Організації Об'єднаних Націй", - заявив Фаузі.

За словами представника екс-генсека ООН, Аннан бачить в цьому кроці сирійської влади серйозний крок уперед, який "може принести край насильству і кровопролиттю, а також надати допомогу постраждалим і створити сприятливі умови для політичного діалогу, який враховуватиме законні сподівання сирійського народу".

У відповідному листі сирійському уряду Аннан, який зараз знаходиться в Китаї, щоб заручитися підтримкою Пекіна, закликав Дамаск негайно почати виконувати свої зобов'язання.

План врегулювання, розроблений за участю Росії і Ліги арабських держав, передбачає припинення насильства з обох сторін, невтручання в справи Сирії ззовні, доступ гуманітарних організацій в країну і створення механізму моніторингу.

Напередодні Аннан заявив, що ситуацію в Сирії, де з березня 2011 р. продовжується протистояння влади й опозиції, не можна пускати на самоплив, однак встановлювати тимчасові рамки антикризового плану, який міг би покласти край насильству, поки передчасно.
В ході дискусії, яка відбулася 25 березня в Москві, Дмитро Медведєв зазначив, що місія Аннана може стати для Сирії "останнім шансом уникнути затяжної і кровопролитної громадянської війни". Він запевнив, що Аннану надаватиметься всіляка допомога "на будь-якому рівні за різними напрямками, в тій частині, звичайно, в якій Росія здатна таку підтримку надати", і висловив надію, що ця робота закінчиться позитивним результатом. Тепер Аннану доведеться заручитися підтримкою Пекіна.

А тим часом, регулярні сірійські війська сьогодні вторглися на територію Північного Лівану і вступили в бій з бійцями сирійської опозиції. За даними Reuters, кордон з Ліваном перетнули близько 35 військовослужбовців сирійської армії. В ході зіткнень було знищено декілька будинків, про загиблих і поранених поки не повідомляється. За словами очевидців, сірійські військовослужбовці пересуваються на легкових автомобілях, активно використовують гранати і кулемети.

Сирійська опозиція продовжує вимагати відставки Президента Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск ж стверджує, що під прикриттям демократичних протестів в країні орудують "банди збройних найманців".

На початку 2012 р. для врегулювання ситуації в Сирію був направлений спецпредставник ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннан, який провів переговори з Асадом, потім відправився в Анкару, де зустрівся з турецькими політиками.

З березня 2011 р. в Сирії триває протистояння влади й опозиції, яке загрожує перерости в повномасштабну громадянську війну. За оцінками ООН, в країні в результаті протистояння антиурядових сил і співробітників правоохоронних органів і армії вже загинули більше 8 тис. людей.