У Хомсі обстріляли кортеж Башара Асада

Кортеж Президента Сирії Башара Асада потрапив під обстріл невідомого угруповання в місті Хомс. Чи постраждав сирійський Президент під час обстрілу, не повідомляється.

Кортеж Президента Сирії Башара Асада потрапив під обстріл невідомого угруповання в місті Хомс. Чи постраждав сирійський Президент під час обстрілу, не повідомляється.

Повідомляється, що інформація про обстріл кортежу надійшла від телеканалу Al Arabiya, але на англомовній версії сайту каналу такої інформації немає. У Хомсі Асад повинен був зустрітися з місцевими жителями, щоб обговорити проблеми відновлення міста після запеклих боїв.

Зазначимо також, що Хомс довгий довго утримували противники Асада.

З березня 2011 р. у Сирії триває протистояння влади і опозиції, що загрожує перерости в повномасштабну громадянську війну. За оцінками ООН, в країні в результаті протистояння антиурядових сил і співробітників правоохоронних органів і армії вже загинули понад 9 тис. осіб.

На початку 2012 р. для врегулювання ситуації в Сирію був направлений спецпредставник ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннан, який провів переговори з Асадом, потім відправився в Анкару, де зустрівся з турецькими політиками.

Він, спільно з Росією та Лігою арабських держав розробив план врегулювання конфлікту, що передбачає припинення насильства з обох сторін, невтручання у справи Сирії ззовні, доступ гуманітарних організацій до країни і створення механізму моніторингу.

Сьогодні сірійський уряд погодився виконати план Аннана з припинення насильства в цій країні.

А тим часом, регулярні сирійські війська сьогодні вторглися на територію Північного Лівану і вступили в бій з бійцями сирійської опозиції. За даними Reuters, кордон з Ліваном перетнули близько 35 військовослужбовців сирійської армії.

Сирійська опозиція продовжує вимагати відставки Президента Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірства по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск же стверджує, що під прикриттям демократичних протестів в країні орудують "банди озброєних найманців".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top