Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (FAO) закликала голодуючих активніше харчуватися комахами. З відповідною заявою на міжнародній конференції "Ліси для забезпечення продовольчої безпеки і харчування", що проходить 13-15 травня в Римі, виступив генеральний директор FAO Жозе Граціану да Сілва.
Продовольча і сільськогосподарська організація Об'єднаних Націй (FAO) закликала голодуючих активніше харчуватися комахами. З відповідною заявою на міжнародній конференції "Ліси для забезпечення продовольчої безпеки і харчування", що проходить 13-15 травня в Римі, виступив генеральний директор FAO Жозе Граціану да Сілва.
"Дикі тварини та комахи часто є головним джерелом білка для людей, що живуть у лісових зонах, тоді як листя, насіння, гриби, мед і фрукти є джерелом мінералів і вітамінів, збагачуючи раціон поживними речовинами", - зазначив чиновник ООН.
На конференції FAO представила нове дослідження "Їстівні комахи: перспективи для продовольчої безпеки і тваринництва", в якому розповіла про поживні якості представників цього класу тварин. Згідно з доповіддю, на сьогоднішній день комахи є частиною традиційного раціону харчування щонайменше 2 млн осіб.
"Збір комах та їх розведення надає робочі місця і дохід в даний момент тільки на рівні домашніх господарств, але потенційно може перерости у промислове виробництво", - впевнені автори дослідження. За їх даними, люди вживають в їжу більше 1 тис. 900 з декількох мільйонів видів комах.
Читайте також: Відчутного зниження цін на продукти харчування у 2012 р. очікувати не варто, - ООН
Найпопулярнішими ласощами є жуки (їм віддає перевагу 31% любителів комах), гусениці (18%), бджоли, оси і мурашки (14%), а також коники, сарана і цвіркуни (13%). "Багато комахи багаті білком і корисними жирами, а також характеризуються високим вмістом кальцію, заліза і цинку", - йдеться в доповіді. Наприклад, в яловичині вміст заліза становить 6 мг на 100 г сухої ваги, тоді як у сарані воно може сягати від 8 до 20 мг на 100 сухої ваги залежно від підвиду і якості їжі, яку самі комахи вживають.
"Ми не говоримо, що люди повинні їсти жуків. Ми намагаємося сказати, що комахи є тільки одним із численних ресурсів, що надаються лісами, проте комах практично не розглядають як потенційного джерела продовольства і особливо кормів для тварин", - пояснила Єва Мюллер, директор відділу FAO з економічної політики в галузі лісового господарства і лісовим продуктам і співавтор публікації.
У дослідженні також пояснюється, що оскільки комахи - холоднокровні тварини, їм не потрібно великих енергетичних витрат на підтримку температури тіла. В результаті вони в середньому використовують лише 2 кг їжі для того, щоб виробити 1 кг м'яса. Великій рогатій худобі для цього потрібно 8 кг кормів.
"Законодавство в більшості індустріально розвинених країн забороняє годівля тварин харчовими відходами, хоча комахи зазвичай ними харчуються. Необхідні подальші дослідження, особливо у сфері розведення комах на стоках відходів. Проте вчені визнають, що комахи настільки сильно біологічно відрізняються від ссавців, що ймовірність передачі захворювань комах людині занадто мала ", - зазначають автори доповіді.
Читайте також: Людству планети загрожує світова продовольча криза
Зазначимо, в останній доповіді ООН, зазначалося, що чверть всіх земель в даний час сильно деградувала і це загрожує людству продовольчою кризою.
ООН підрахувала, що для задоволення потреб зростаючого населення планети фермери повинні до 2050 р. виробляти на 70% продовольства більше, ніж зараз.
Однак, за даними організації, в наявності всі ознаки того, що домогтися такого збільшення обсягів продовольства не вдасться - через нестійких методів ведення сільського господарства, зміни клімату та використання земляних угідь при виробництві біопалива.
Раніше Світовий банк (СБ) заявляв, що високі ціни на продукти харчування в світі створюють небезпечну ситуацію в країнах, що розвиваються, де гостро стоїть проблема голоду і не вистачає питної води.