Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що Європейський Союз повинен працювати з Китаєм і закликав до збалансованого вирішення ескалації торгових суперечок, які почалися з сонячних батарей, але з тих пір розповсюдилася на європейські вина.
Президент Франції Франсуа Олланд (на фото) заявив, що Європейський Союз повинен працювати з Китаєм і закликав до збалансованого вирішення ескалації торгових суперечок, які почалися з сонячних батарей, але з тих пір розповсюдилася на європейські вина. Про це передає телеканал "Росія 24".
Виступаючи в Токіо на конференції з представниками японського бізнесу, Олланд заявив, що мета Франції - продати більшу кількість продукції на китайському ринку, але для цього необхідні чіткі правила і тісніша співпраця між обома сторонами.
"Ми повинні співпрацювати з Китаєм, розвивати нашу економіку і визначити правила, принципи і відкрити нові напрями співпраці", - сказав Олланд.
Читайте також: Китай готує перевірку відносно європейського експорту автомобілів
Він додав: "Рівень конкурентоспроможності залежить від нас, і нам необхідно переконати китайську сторону в тому, що в наших відносинах має бути взаємність".
Нагадаємо, китайська влада почала антидемпінгове розслідування, пов'язане з продажем європейського вина, що розглядається як хід у відповідь після того, як ЄС наклав мита на китайські сонячні батареї.
Початок розслідування викликав хвилю обурення у Франції, на яку в 2012 р. доводилася більше половини від загального річного обсягу в 1 млрд дол. за рахунок експорту вина до Китаю, виключаючи Гонконг.
Читайте також: Китай у відповідь на мита ЄС почав перевірку вина з Європи
Зараз є побоювання, що принцип "око за око" розповсюдиться і на автомобільний сектор. Європейська асоціація автовиробників заявила в п'ятницю, що Пекін може розглянути скаргу про продаж елітних автомобілів, що імпортуються з ЄС.
Перевірка може торкнутися автомобілів преміум-класу. В цьому випадку під ударом опиняться такі виробники, як BMW, Mercedes-Вenz, Audi, Porsche, Lamborghini, Ferrari і низка інших компаній.
Цікаво, що ще нещодавно перші особи КНР і Європи демонстрували вельми дружній настрій по відношенню один до одного. "Світ потребує стабільного євро, - заявляв в кінці травня прем'єр-міністр Китаю Лі Кецян в Берліні на зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. - Ми віримо в Європу і сподіваємося, що Європейський Союз впорається з цими тимчасовими складнощами. Ми вважаємо, що єврозона повинна залишатися стабільною. Як я вже говорив раніше, Китай готовий надати допомогу, вона буде вигідна обом сторонам. Якщо Європа процвітає, то це добре як для Європи, так і для Китаю. І для всього світу теж", - заявляв Кецян.
Читайте також: Китай скоротить рівень інвестицій в британські проекти
Спостерігачі вже назвали торгову суперечку між Китаєм і ЄС з приводу сонячних батарей однією з найбільших за останні десятиліття. Тепер масла у вогонь може додати не тільки винний, але і автомобільний чинник.