Олімпіада: Підсумки одинадцятого дня (фото)

Одинадцятий день Олімпійських ігор для українських уболівальників особливо примітним не назвеш. Зате Китай поступово відривається від американців, а росіяни залізли на п'яте місце загального заліку, випередивши французів.

Україна - 0-0-0

В 1/4 фіналу з боксу у ваговій категорії до 69 кг Тарас Шелестюк продовжив приємну традицію, яку започаткували Олександр Усик та Василь Ломаченко на цьому олімпійському турнірі.

Поєдинок з французьким боксером завершився з рахунком 18:18, але судді віддали перемогу українцю, який і проходить до півфіналу турніру. Вже тут Тарас побореться за 1-2 місця, адже бронзову нагороду він вже здобув.

На Іграх XXX Олімпіади в Лондоні свої виступи завершили важкоатлети. Сьогодні останніми на поміст виходили представники найважчої вагової категорії - +105 кг. Україну повинні були представити два спортсмени - Ігор Шимечко та Артем Удачин. На жаль, останній не приїхав до Лондона через травму, тому вітчизняну школу супертяжів захищав лише один. Деякий час Ігор, навіть, претендував на «бронзу», але мрії на медаль перекреслив росіянин Руслан Албегов (448 кг), який у підсумку й просів третю сходинку п'єдесталу. Українцю підкорились 429 кг. «Золото» й «срібло» дісталося представникам Ірану Бехдаду Салімікордашіабі (455 кг) й Сайяду Анушіравані (449 кг).

Завершили змагання триатлоністи. Україну тут представляв Данило Сапунов. Без усіляких сюрпризів та несподіванок завершився олімпійський турнір. Наш спортсмен посів 42 місце (1:51.32). За словами тренерського штабу, українець виступив у межах своїх можливостей, досить рівно. Зазвичай в останньому виді програми - бігу, триатлоністи зменшують відставання у двох попередніх етапах - плавання та велогонці. А так, як для Данила біг - не є коронним видом, тому досить важко було потрапити у тридцятку найкращих. «Золото» виборов Елістер Браунлі (Великобританія) - 1:46.25, «срібло» - Хавьєр Гомес (Іспанія) - 1:46.36, «бронза» - Джонатан Браунлі (Великобританія) - 1:46.56.

Китай - 3-2-4

Команда Китаю продовжує штампувати олімпійські медалі. 7 серпня на рахунку представників КНР цілих 9 медалей - більше всіх.
Відразу чотири нагороди, дві з яких були золотими, принесла своїй країні збірна зі спортивної гімнастики. Фен Чже став олімпійським чемпіоном у вправах на брусах, а Ден Лінлін виявилася кращою на колоді. У цьому ж вигляді друге місце зайняла її співвітчизниця Сю Лю. Бронзову нагороду китайській команді приніс Цой Кай на перекладині.

Ще одне "золото" завоювали китайські спортсмени в коронному настільному тенісі. У фінальному матчі командної першості жіноча збірна цієї країни не залишила ніяких шансів японкам (3:0) і стала володаркою медалей вищої проби.

Дві нагороди вибороли стрибуни у воду. Однак навряд чи вони задоволені своїм виступом, адже це коронний для китайців вигляд, в якому раніше на цих Іграх вони не віддавали "золото" нікому. Однак Ілля Захаров залишив Цинь Каю і Хе Чуну "срібло" і "бронзу" відповідно.

Китайські бронзові нагороди на рахунку велогонщиці Гуо Шуан і синхроністок. Шуан зайняла третє місце на велотреку в спринті, а Лю У і Ксючен Хван стали третіми в змаганнях дуетів.

США - 1-3-1

Не найбільш вдалий день видався у американських атлетів. Єдину золоту медаль команді США принесла гімнастка Олександра Райсман, яка стала олімпійською чемпіонкою у вільних вправах. Вона ж і завоювала бронзу - на колоді. Так що в цієї панночки день явно вдався.

Всі інші медалі американців виявилися срібними. Ерік Кинард з результатом 2,33 метра став другим після Івана Ухова у змаганнях зі стрибків у висоту. Спортсменка зі звучним ім'ям Сара Хаммер стала другою в омніумі на велотреці з 19-ю очками. А Леонель Манзано показав свій кращий результат у сезоні у фінальному забігу на 1500 метрів (3 хвилини 34,79 секунди), що дозволило йому завоювати срібну медаль, а "золото" пішло до представника Алжиру Тауфику Махлуфи.

Великобританія - 4-2-1

А ось у господарів Ігор день видався дуже вдалим - відразу 4 золоті нагороди. І дві з них були завойовані в жорстокій боротьбі на велотреку. Кріс Хой в кейріні і Лаура Тротт в омніумі не залишили шансів своїм конкурентам. Але і в третьому вигляді програми на велотреку британці не залишилися без нагород, відзначившись, таким чином, у всіх запланованих на 7 серпня дисциплінах. Вікторія Пендлтон стала другою в жіночому спринті.

Стали представники Великобританії кращими і командних змаганнях по кінному спорту. Взагалі, господарі Олімпіади дуже непогано проявили себе в не дуже, скажімо так, рейтингових видах. Дивіться самі: крім кінного спорту, команда Великобританії зусиллями Алістара Браунлі завоювала "золото" у тріатлоні, а його брат Джонатан пропустив вперед іспанця Хав'єра Гомеса, ставши третім у цій же дисципліні. "Срібло" приніс Її Величності яхтсмен Нік Демпсі у вітрильному спорті.

Ось так, не дуже помітно, але дуже ефективно, збірна Великобританії вже "настріляла" 22 золоті медалі, а всього на рахунку господарів Олімпійських ігор 48 нагород - стільки ж і у російської команди.