Нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), яку потрібно підписати Україні, - це значно більш конкретний і системний документ, ніж звикли готувати в українських урядових коридорах для "внутрішнього", тобто внутрішньоукраїнського користування. Про це пише "Дзеркало тижня. Україна".
Нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), яку потрібно підписати Україні, - це значно більш конкретний і системний документ, ніж звикли готувати в українських урядових коридорах для "внутрішнього", тобто внутрішньоукраїнського користування. Про це пише "Дзеркало тижня. Україна".
Видання відзначає, що крім загальновідомих - граничних параметрів бюджетного дефіциту і золотовалютних резервів, лімітів зростання грошової маси, бази, динаміки підвищення тарифів і т.п., у ньому будуть міститися та інші необхідні до виконання умови.
Читайте також: МВФ відзначає прогрес у переговорах з Україною
Однією з таких умов є своєчасне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) - проблема, що не знаходить рішення в Україні протягом як мінімум останнього десятиліття. В одному "не чужому" для влади бізнес-об'єднанні поскаржилися (правда, на умовах анонімності), що не з чуток знають, що таке авансові платежі по податку на прибуток після отримання відшкодування ПДВ.
"Крім того, до підприємств, якими відшкодовують ПДВ, з боку податкових органів виникають вимоги виключати з податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого, на їх думку, "неблагонадійним підприємствам", хоча законодавчо критерії "неблагонадійності підприємства" жодним нормативним документом не описані", - констатував співрозмовник видання.
Нагадаємо, раніше видання "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело, знайоме з ходом переговорів повідомляло, що МВФ під час роботи місії в Україні не отримав від Києва відповідей з питань щодо переходу до вільного курсоутворення, проблем з несплатою ПДВ, а також відмови від практики авансового збору податку на прибуток.
Читайте також: Міндоходів пропонує до 2013 р. відшкодувати 17 млрд грн ПДВ векселями
Переговори уряду України та місії МВФ відбулися на початку тижня. За їх підсумками сторони відзначили досягнення певного прогресу у взаєморозумінні. Раніше каменем спотикання в питаннях переговорів між Україною і МВФ була відмова офіційного Києва підвищувати тарифи на газ для населення. Без нових кредитів МВФ уряду буде важко обслуговувати свої боргові зобов'язання.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство доходів і зборів хоче спростити порядок бюджетного відшкодування ПДВ і надати бізнесу можливість враховувати у податковому кредиті від'ємне значення суми ПДВ вже з поточного звітного періоду - на місяць раніше, ніж зараз. Однак не факт, що будуть виплачені кошти. В уряді вже підготували проект закону, яким буде дозволено в поточному році випустити фінансові векселі для повернення податку на 17 млрд грн. Експерти впевнені, що векселя не поліпшать фінансовий стан підприємств, але вони згодні і на цінні папери.
Читайте також: У 2012 р. в Україні відшкодовано 46 млрд грн ПДВ
Нагадаємо, в 2012 р. в Україні відшкодовано податку на додану вартість на 3,2 млрд грн (7,4%) більше, ніж в 2011 р. - 46 млрд грн. Зокрема, відбулося автоматичне відшкодування ПДВ на суму 23,2 млрд грн.