ua en ru

Об'єднавчий з'їзд "Батьківщини" пройде 15 червня

Автор: RBC.UA
Урочистий об'єднавчий з'їзд "Батьківщини" відбудеться у суботу, 15 червня. З'їзд почнеться о 10:30 на Михайлівській площі в Києві.

Урочистий об'єднавчий з'їзд "Батьківщини" відбудеться у суботу, 15 червня. Про це повідомляє прес-служба партії.

З'їзд почнеться о 10:30 на Михайлівській площі в Києві.

Нагадаємо, раніше голова політради "Батьківщини" Олександр Турчинов заявив: "Ми впевнено йдемо до нашого з'їзду, на якому, я сподіваюся, буде ухвалено рішення щодо об'єднання в лавах "Батьківщини" партії "Реформи і порядок", "Фронту змін" і інших активних політичних діячів, які переконані, що саме в об'єднанні - сила опозиції".

Читайте також: З "Батьківщини" вийшли ще два нардепи

За його словами, таку ж думку розділяють й інші члени партії "Батьківщина", а також керівники партійних організацій. "Тобто це не просто позиція окремого депутата або окремого керівника партії, це позиція партії, і я упевнений, що ця позиція (про об'єднання) буде зафіксована на нашому об'єднавчому з'їзді", - підкреслив Турчинов.

У коментарі РБК-Україна народний депутат з фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв заявив: "В суботу на з'їзді буде ухвалено рішення, яке давно очікувалося. Всі заявлені політичні сили нарешті віллються в одну партію. Що стосується долі ПРП, то її теж чекає така доля". На уточнююче питання, яку посаду обійме Арсеній Яценюк після об'єднання партій, він сказав: "Я не думаю, що варто забігати наперед. Що стосується посади, то це об'єднання не під посади, а для реалізації єдиної мети - боротьби проти режиму всіх цих політичних сил, які віллються в одну".

Зазначимо, дещо раніше з'явилася інформація, що у "Батьківщині" побоюються, що партія "Фронт змін" при злитті не буде ліквідована і у будь-який момент зможе відновити свою діяльність. Регіональні осередки біло-серцевих не виключають, що мова йде про так звану "консервацію партії "Фронт змін" і перехід деяких її головних функціонерів на керівні посади в "Батьківщину". Таким чином, можна буде говорити про те, що де-факто, саме "Фронт змін" поглине "Батьківщину", а не навпаки. Втім, офіційно ця інформація не підтверджується.

Читайте також: "Батьківщина" висловила вотум довіри Яценюку

Нагадаємо також, що перед парламентськими виборами 2012 р. "Батьківщина" об'єдналася з сімома іншими партіями, щоб збільшити шанси на перемогу. У союз увійшли "Фронт змін", ПРП, "Громадянська позиція", "Народна самооборона", "За Україну!", НРУ, СХП.

"Народна самооборона вже приєдналася до "Батьківщини". Очікується, що інші союзники також віллються в її склад.

Проте не все так гладко. Поки Юлія Тимошенко знаходиться у в'язниці, партією керує Арсеній Яценюк. З самого початку роботи нового парламентського скликання "Батьківщину" роздирали внутрішні нелади. Багато нардепів, що залишилися в партії ще з часів Тимошенко, не згодні з політикою Арсенія Яценюка. Його звинувачують в авторитарному керівництві партією, усуненні старих партійних діячів з перших ролей в "Батьківщині", продажу місць в партійному списку партії, а також в нездатності що-небудь протиставити парламентській більшості. Особливо активну позицію тут займають Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук, а також київські мажоритарники.

Читайте також: Яценюк визнав свою провину за проходження Табалових у ВР

Раніше Арсеній Яценюк неодноразово заявляв, що на нардепів від "Батьківщини" чиниться постійний тиск, щоб ті виходили з фракції. За словами Яценюка, влада розробила сценарій, за яким хочуть зняти його з посади керівника фракції.

Цікаво, що всі скандали з "тушками" в новому парламенті пов'язані виключно з "Батьківщиною". Всі вісім так званих "тушок" пройшли в Раду за списками партії Яценюка.