З "Батьківщини" вийшли ще два нардепи
Фракцію "Батьківщина" у Верховній Раді залишили нардепи В'ячеслав Кутовий і Володимир Купчак. Їхні заяви про вихід з фракції зачитав спікер Володимир Рибак.
Кутовий ще до 2010 р. працював машиністом компресорних установок в РПУ "Київавтогаз", а в 2010 р. зайняв пост голови товариства ТОВ "Газовик". Після такого підвищення Кутовий став цікавитися політикою вже в 2012 р. балотувався до парламенту по виборчому округу №95 у Київській області, де переміг і пройшов у Раду від "Батьківщини". Зазначимо, що Кутовий у партію "Батьківщина" не входить.
Читайте також: "Батьківщину" покинули чотири нардепи
Купчак перед обранням до парламенту був депутатом Івано-Франківської обласної ради. У 2012 р. пройшов у Раду по 84 округу в Івано-Франківській області від "Батьківщини".
Після виходу з фракції Купчак заявив, що "Батьківщина" зрадила екс-прем'єра Юлію Тимошенко, яка просила припинити акцію "Вставай, Україно!". Цим він мотивував своє рішення. Крім того, він заявив, що після голосування за закон про санаційний банк, проти якого голосувала фракція "Батьківщина", він отримав погрози на свою адресу з боку лідера фракції Арсенія Яценюка, в тому числі погрози фізичної розправи.
Нагадаємо, на початку квітня народні депутати Олег Канівець, Віталій Немилостивий, Стаднійчук Роман та Ігор Скосар вийшли зі складу фракції "Батьківщина". У перший же день засідання Верховної Ради 7 скликання у фракцію "Батьківщини", відмовилися входити Олександр та Андрій Табалови, які пройшли до парламенту під брендом партії.
З самого початку роботи нового парламентського скликання "Батьківщину" роздирали внутрішні негаразди. Багато нардепів, які залишилися в партії ще з часів Тимошенко, не згодні з політикою Арсенія Яценюка, який прийняв кермо влади партією після того, як Тимошенко опинилася у в'язниці. Яценюка звинувачують в авторитарному керівництві партією, усунення старих партійних діячів з перших ролей в "Батьківщині", продаж місць у партійному списку партії, а також в нездатності що-небудь протиставити парламентській більшості. Особливо активну позицію тут займають Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук, а також київські мажоритарники.
Раніше Арсеній Яценюк неодноразово заявляв, що на нардепів від "Батьківщини" йде постійний тиск, щоб ті виходили з фракції. За словами Яценюка, влада розробила сценарій, за яким хоче зняти його з посади керівника фракції. Яценюк заявив, що таке завдання дав Президент Віктор Янукович, а виконавець - секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв.
Читайте також: "Батьківщина" висловила вотум довіри Яценюку
Цікаво, що всі скандали з "тушками" в новому парламенті пов'язані виключно з "Батьківщиною". Усі восьмеро так званих "тушок" пройшли в Раду за списками партії Яценюка.
Хоча новому скликанню парламенту ще далеко до попереднього. У 2010 р., після виборів і переформатування політичних розкладів у парламенті з БЮТ і НУНС в більшість регіоналів перейшли близько 20 нардепів.