ua en ru

Яценюк визнав свою провину за проходження Табалових до ВР

Автор: RBC.UA
Голова фракції "Батьківщина" у Верховній Раді VII скликання Арсеній Яценюк визнав свою провину за проходження Олександра і Андрія Табалових в парламент. Про це він заявив в кулуарах парламенту, передає кореспондент РБК-Україна.

Голова фракції "Батьківщина" у Верховній Раді VII скликання Арсеній Яценюк визнав свою провину за проходження Олександра і Андрія Табалових в парламент. Про це він заявив в кулуарах парламенту, передає кореспондент РБК-Україна.

"Вся провина за те, що ці люди (Табалови, - ред.) потрапили в списки, як і за будь-якого іншого, хто є в списку, лежить персонально на мені. Моя провина в тому, що я повірив людям, які клянуться на Біблії, і які брешуть і зраджують", - заявив Яценюк.

Також політик додав, що Андрій і Олександр Табалови не можуть вважатися депутатами, оскільки не принесли присягу народного депутата.

"Сьогодні ці двоє не прийняли присягу у відповідності зі ст. 79 Конституції України. Вони були відсутні в залі Верховної Ради, як того вимагає Конституція, в той момент, коли зачитувалася присяга. Ці люди згідно з Конституцією не можуть мати статус народних депутатів України", - сказав Яценюк.

Читайте також: Перша бійка в Раді

Зазначимо, перед прийняттям присяги Олександру і Андрію Табаловим опозиційні депутати порвали тексти присяги.

Перед цим опозиція виштовхнула Табалових із залу. Крім того, голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок вдарив одного з Табалових по голові.

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що Олександр і Андрій Табалови, обрані народними депутатами від Об'єднаної опозиції "Батьківщина", не увійшли до складу фракції "Батьківщина". Партія вимагає від них скласти депутатські мандати через порушення присяги кандидатів в народні депутати.

Читайте також: Перші "тушки" з'являються на горизонті парламентської опозиції

Олександр Табалов пройшов у парламент як №49 у списку "Батьківщини", а його син Андрій Табалов виграв округ №99 (Кіровоград). В списки "Батьківщини" політики потрапили за квотою Яценюка.

Ситуація з можливим появою перебіжчиків вже викликала конфлікт усередині об'єднаної опозиції. Через протести проти раптового виникнення фактора "тушок" один з лідерів опозиції, голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко не голосував за обрання Яценюка головою фракції "Батьківщина" в Раді VII скликання.

Зазначимо, Табалов-старший сколотив свій статок на хлібі і молоці. Його хлібна імперія, що складається з підприємств у Черкаській, Кіровоградській і Полтавській областях, випускає більше 300 видів хлібобулочних і 400 найменувань кондитерських виробів. Статок Олександра Табалова оцінюється в більш ніж 30 млн дол. Зараз він є головою правління групи компаній "Формула смаку". Раніше балотувався в мери Кіровограда, але програв.

А ось генеральним директором групи компаній "Формула смаку" з початку 2008 року є син Олександра Табалова - Андрій. До обрання в Раду він також був депутатом Кіровоградської міської ради V скликання. Очолює Кіровоградську територіальну організацію партії "Фронт змін".

Читайте також: Родинні зв'язки депутатів ВР VII скликання

Експерти ще перед виборами вказували, що Табалови є одними з перших, хто стане перебіжчиками в новій Раді. Причиною тому - бізнес, який пов'язує нардепів з багатьма чиновниками від чинної влади.