ru ua

Нові карти від Google для iPhone побили рекорд серед безкоштовних додатків

Автор: RBC.UA
Нові карти від Google для iPhone стали найбільш скачуваним безкоштовним додатком через усього лише декілька годин після їх офіційної появи в онлайн-магазині додатків Apple App Store.

Нові карти від Google для iPhone стали найбільш скачуваним безкоштовним додатком через усього лише декілька годин після їх офіційної появи в онлайн-магазині додатків Apple App Store.

Читайте також: Google запускає в Україні YouTube

На даний момент Google Maps має рейтинг 4,5 зірки на основі більш ніж 11 тис. відгуків власників гаджетів компанії Apple. При цьому деякі користувачі відзначили проблеми із завантаженням iOS-версії Google Maps через перевантаження сервера.

Однак, незважаючи на успіх додатку, на думку аналітика Езри Готтхейла з Technology Business Research, Google Maps може бути в перспективі видалено з iTunes App Store. За словами експерта, якщо Apple вважає, що її сервіс краще і в неї будуть вагомі причини, то в майбутньому на певному етапі вона може вирішити не допускати публікацію нових версій Google Maps. У Apple вже є подібний досвід: компанія відхиляла публікацію в своєму магазині сторонніх програм на тій підставі, що вони дублюють функціональність її власних встановлених додатків.

Читайте також: iPhone 5: у Китаї продано 2 млн смартфонів за три дні

Популярність картографічного додатка Google у користувачів iPhone та iPad передусім пов'язана з невдалою спробою Apple створити власний навігаційний додаток, після того як компанія відмовилася співпрацювати з Google у зв'язку із запуском iOS 6. Проблеми з Apple Maps почалися відразу ж, коли компанія запустила власний навігаційний сервіс на початку вересня цього року.

Apple прибрала з числа встановлених додатків у новій версії своєї операційної системи безкоштовні карти від Google через загострення конкуренції на ринку смартфонів. Одночасно з новою iOS зник і передвстановлений додаток YouTube.

Читайте також: Карти Apple можуть бути небезпечні для життя, - поліція Австралії (фото)

Однак власна розробка "яблучної" компанії не виправдала надій: на картах Apple подекуди дороги виявилися намальовані мало не в повітрі, одні об'єкти видавались за інші, на рівному місці з'являлися неймовірної висоти гори, міста позначалися як моря і, само собою, інформація про велику кількість організацій і визначні пам'ятки не відповідала дійсності.

Нові карти від Google для iPhone побили рекорд серед безкоштовних додатків Нові карти від Google для iPhone побили рекорд серед безкоштовних додатків
Так виглядає місцевість на карті Google Так виглядає місцевість на карті Apple

У жовтні Apple заявила про відставку голови з розробки iOS Скотта Форсталла, який також відповідав за створення картографічного сервісу Apple. За даними газети The Wall Street Journal, Форсталл відмовився підписати відкритий лист з вибаченнями, адресований користувачам, що могло спровокувати його звільнення. У підсумку цей лист було опубліковано за підписом генерального директора Тіма Кука. Він навіть порадив споживачам користуватися сервісами конкурентів, використовуючи додатки Bing, MapQuest і Waze, а також карти Google або Nokia.

Наприкінці листопада Apple звільнила керівника служби розробки картографічного сервісу Річарда Вільямсона. Також стало відомо, що на даний час старший віце-президент Apple Едді Кью консультується з експертами в галузі картографічних технологій, щоб виправити помилки і недоліки карт Apple.

Читайте також: Apple відкрила в Україні магазин музики iTunes Store

Фінальна версія мобільної операційної системи iOS6 була запущена 20 вересня ц.р. Від Google Maps, з яким гаджети Apple працювали з 2007 р., компанія з Купертіно демонстративно відмовилася. Повідомлялося, що користувачі новим сервісом поки не дуже задоволені: він виглядає красиво, але часто помиляється.

Нагадаємо, в ніч проти 13 грудня в магазині AppStore з'явився додаток Google Maps для iPhone. Версію навігаційного сервісу можна скачати безкоштовно. Раніше стало відомо, що оновлений навігаційний додаток Google Maps повертається на iOS. Повідомлялося, що програма була розроблена з нуля.