Обсяг придбаних Національним банком України (НБУ) державних облігацій України в грудні становив за номінальною вартістю 7,7 млрд грн. Про це йдеться у звіті "Основні тенденції грошово-кредитного ринку України за грудень 2012 р." Нацбанку. Таким чином, відбулося зменшення обсягу викупу на 25%, в порівнянні з 10,3 млрд грн у листопаді. Обсяг викупу ОВДП з початку року склав 38,6 млрд грн.
Обсяг придбаних Національним банком України (НБУ) державних облігацій України в грудні становив за номінальною вартістю 7,7 млрд грн. Про це йдеться у звіті "Основні тенденції грошово-кредитного ринку України за грудень 2012 р." Нацбанку. Таким чином, відбулося зменшення обсягу викупу на 25%, в порівнянні з 10,3 млрд грн у листопаді.
Обсяг викупу ОВДП з початку року склав 38,6 млрд грн.
В той же час в грудні Міністерство фінансів України викупило з портфеля НБУ держоблігації для дострокового погашення у розмірі 1,6 млрд грн. У 2012 р. за результатами проведення первинних аукціонів з розміщення ОВДП до держбюджету України надійшло: 35,9 млрд грн, 2,5 млрд дол і 316,6 млн євро.
Також у звіті НБУ йдеться про те, що грошова маса в Україні в грудні 2012 р. в порівнянні з листопадом зросла на 5,8% - до 771,3 млрд грн, монетарна база - на 7%, до 255,3 млрд грн.
Читайте також: Банківська система повинна піти назустріч потребам економічного розвитку України, - Азаров
З початку року обсяг грошової маси зріс на 12,5%, монетарної бази - на 6,4%. "Розширення депозитної бази банків сприяло зростанню грошової маси, обсяг якої в грудні виріс на 5,8% ... Обсяг монетарної бази за цей період збільшився на 7,0% ... Цьому сприяло зростання коррахунків банків на 7,3% (з початку року - на 12,5%) - до 24,7 млрд грн ", - йдеться в повідомленні.
Загальний обсяг операцій з рефінансування банків у грудні склав 8,2 млрд грн із середньозваженою ставкою 7,77%. Таким чином, обсяг рефінансування знизився на 44,6%, в порівнянні з 14,8 млрд грн місяцем раніше. З початку року обсяг таких операцій склав 97,6 млрд грн із середньозваженою ставкою 8,13%. У той же час, обсяг мобілізаційних операцій Нацбанку склав 334 млн грн (з початку року - 16,7 млрд грн), середньозважена процентна ставка становить 2,56% (з початку року - 2,62%).
Обсяг обов'язкових резервів, сформованих банками в грудні відповідно до встановлених нормативів, склав 19,8 млрд грн, з них на окремий рахунок у НБУ було перераховано 6,4 млрд грн.
Читайте також: Новий глава НБУ повинен жорстко контролювати валютний ринок, - Янукович
Обсяг готівки поза банками в грудні виріс на 6,2% - до 202,9 млрд грн. "Обсяг готівки поза банками в грудні виріс на 6,2% (з початку року - на 5,3%) - до 202, 9 млрд грн, що є традиційним для останнього місяця року", - говориться в повідомленні НБУ.
Загальний обсяг залишків за депозитами в банківській системі за місяць збільшився на 31 млрд грн, або на 5,8% (з початку року - на 15,8%) - до 566,3 млрд грн. Залишки на депозитних рахунках фізичних осіб збільшилися на 2,2% (з початку року - на 19,1%) - до 366,2 млрд грн. Обсяг залишків депозітовюрідіческіх осіб за місяць виріс на 13,1% (з початку року - на 10,2%) - до 200,1 млрд грн.
Загальний обсяг залишків кредитних вкладень у гривні в грудні збільшився на 4,5 млрд грн, або на 0,9% (з початку року - на 8,7%) - до 510,9 млрд грн. Зростання спостерігалося як за кредитами, наданими юридичним особам (на 0,7% за місяць і на 6,4% з початку року), так і фізичним (на 1,5% за місяць і на 19,3% з початку року). "У той же час загальний обсяг залишків кредитних вкладень у грудні зменшився на 0,7% (з початку року збільшився на 2,2%) - до 810,6 млрд грн за рахунок зниження залишків за кредитами, наданими в іноземній валюті (на 3 , 3% за місяць і на 7,3% з початку року)", - зазначає Нацбанк.
Читайте також: Україна в рейтингу економічної свободи Heritage Foundation посіла 161-е місце - останнє серед 43 країн Європи
Нагадаємо, що в грудні 2012 р. міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило рейтинги низки українських банків у зв'язку зі зниженням 5 грудня рейтингу державних облігацій України - з "B2" до "B3" з негативним прогнозом. Як повідомило агентство, перегляд рейтингів банків не зв'язаний з результатами їх діяльності і є технічною процедурою, продиктованої глобальної методикою оцінки фінансових інститутів. Згідно з цією методикою, індивідуальні рейтинги кредитоспроможності більшості банків в світі мають перебувати на рівні або нижче рівня суверенного рейтингу країни, в якій вони розташовані.
Негативний прогноз по боргових і депозитних рейтингів відповідає негативному прогнозом щодо боргових рейтингів України.
До цього Moody's зберегло негативний прогноз по банківській системі України. Інше рейтингове агентство, Fitch Ratings, раніше відзначало, що посткризове відновлення українських банків залишається на низькому рівні.
Варто також зазначити, що в рейтингу економічних свобод, обчислюваному фондом Heritage Foundation і експертами Wall Street Journal, Україна посіла 161-е місце. Україна опинилася в групі країн з найменшим ступенем економічної свободи. Зокрема аналітики відзначили, що фінанси страждають від відсутності достатньої капіталізації в контрольованим державою фінансовому секторі.