Новий глава НБУ повинен жорстко контролювати валютний ринок, - Янукович

Новий глава Національного банку України (НБУ) має жорстко контролювати валютний ринок з метою уникнення валютних спекуляцій. Про це Президент Віктор Янукович сказав під час зустрічі з членами Кабінету міністрів, передає прес-служба Президента.

Новий глава Національного банку України (НБУ) має жорстко контролювати валютний ринок з метою уникнення валютних спекуляцій. Про це Президент Віктор Янукович сказав під час зустрічі з членами Кабінету міністрів, передає прес-служба Президента.

Глава держави відзначив, що одним з пріоритетів наступного року має стати ведення макроекономічної політики, спрямованої на формування нових стимулів для кредитно-інвестиційної діяльності.

"Зміна двигунів економічного розвитку вимагає освоєння нових важелів банківського регулювання, антиінфляційної політики, жорсткого контролю валютного ринку з метою запобігання спекуляцій. У цій сфері потрібно тісна співпраця уряду і Національного банку", - сказав Президент.

Янукович також зазначив, що визначиться з кандидатурою на посаду голови НБУ найближчим часом.

"Я в найближчі дні визначуся з кандидатурою голови Національного банку. Національний банк і фінансова система повинні відігравати значну роль у розвитку нашої держави", - сказав Янукович.

Читайте також: Хто і за що відповідатиме в новому уряді

Нагадаємо, раніше обіймав посаду голови НБУ Сергій Арбузов, який указом Президента №731 був призначений першим віце-прем'єром. Арьузов в Кабміні Азарова буде забезпечувати виконання завдань у сферах аграрної політики і продовольства, економічного розвитку, торгівлі, соціальної політики, фінансів, доходів і зборів.

Зазначимо, що в листопаді ц.р. у сфері валютних операцій в Україні було зафіксовано понад 160 порушень. Про це РБК-Україна заявив заступник начальника прес-служби МВС України Сергій Бурлаков.

НБУ вважає, що в Україні в останні тижні зафіксована спроба "розгойдати" валютний курс, хоча підстав для коливання курсу долара не було.

НБУ готує певні "сюрпризи" для спекулянтів у законодавчій площині. За словами голови комітету НБУ з протидії несумлінним валютним операціям Юрія Горшкова, припиняти дії спекулянтів після введення 15%-ого податку на обмінні валютні операції будуть Міністерство внутрішніх справ Державна податкова служба України.

Читайте також: ПФУ буде отримувати 5-8 млрд грн в рік після прийняття закону про 15-процентний податок на обмін валюти - НБУ

В цілому, обмін валюти громадянами між собою після введення 15%-ого податку буде каратися по ст. 162 Адмінкодексу накладенням штрафу від 30 до 44 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей.

Нагадаємо, НБУ має намір ввести в Україні 15%-й податок на продаж валюти.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top