ru ua

Над Давосом ВПС Швейцарії перехопили два літаки

Автор: RBC.UA
Військово-повітряні сили Швейцарії перехопили два літаки в закритому для польотів повітряному просторі над Давосом, де в середу, 23 січня, розпочав роботу Всесвітній економічний форум (ВЕФ). Як передає радіо "Голос Росії", про інцидент повідомляє Швейцарське телеграфне агентство (ATS) із посиланням на офіційного представника оперативного штабу армії.

Військово-повітряні сили Швейцарії перехопили два літаки в закритому для польотів повітряному просторі над Давосом, де в середу, 23 січня, розпочав роботу Всесвітній економічний форум (ВЕФ). Як передає радіо "Голос Росії", про інцидент повідомляє Швейцарське телеграфне агентство (ATS) із посиланням на офіційного представника оперативного штабу армії Штефана Хофера.

Читайте також: Швейцарія відзначила успішний розвиток двосторонніх відносин з Україною

Один із цих інцидентів стався вчора, у четвер, другий - сьогодні, 25 січня. Обидва рази порушників перехопили підняті за тривогою винищувачі F/A-18. За словами Хофера, одного з них літаки ВПС супроводили до кордонів забороненої для польотів зони, другого примусили здійснити посадку на аеродромі в Самедані (кантон Граубюнден).

Про порушення було оперативно поінформовано Президента і міністра оборони Швейцарії Улі Маурера. На форумі його постійно супроводжують два офіцери, які перебувають на зв'язку з ВПС Швейцарії. Саме Мауреру у критичній ситуації належить приймати рішення про те, збивати чи ні повітряне судно, яке може становити загрозу для гостей ВЕФ.

Читайте також: Економіка єврозони почне відновлюватися до кінця 2013 р., - глава ЄЦБ

Зазначимо, що подібних прецедентів за останні 10 років, із часу, коли стали перекривати повітряний простір над Давосом, не траплялося. Втім, літаки нерідко порушують межі забороненої зони. У цьому випадку на пілотів чекає штраф. Заборону на польоти в радіусі 46 км над Давосом повітряних суден, які заздалегідь не отримали дозволу ВВС, буде знято в неділю, 27 січня, о 17:00 за місцевим часом (18:00 за київським часом). Під заборону потрапляють також деякі райони Австрії, Італії та Ліхтенштейну.

Всесвітній економічний форум в Давосі завершить свою роботу 27 січня. Цьогоріч у ньому беруть участь майже 50 глав держав, а також науковці та представники ділових еліт. Давос-2013 - 43-й глобальний саміт на схилі засніжених Альп, де світова еліта складає бізнес-план на майбутній рік. Нинішня сесія проходить під девізом "Стійкий динамізм".

Читайте також: Янукович домовився з Іванішвілі про конкретні заходи з перевалки через Грузію скрапленого газу, необхідного для LNG-терміналу, - джерело

Нагадаємо, сьогодні в Давосі проходила дев'ята Українська ланч-конференція під назвою "Україна: Схід чи Захід - невірна дилема?". Українську офіційну делегацію на заході очолив віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко. Президент України Віктор Янукович відбув з Давоса вчора, 24 січня.

Як повідомлялося, під час форуму в Давосі Україна і англо-голландський нафтогазовий концерн Royal Dutch Shell підписали угоду про розподіл продукції (УРП) від видобутку сланцевого газу на Юзівському родовищі в Харківській і Донецькій областях. Документ підписали міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький і головний виконавчий директор Royal Dutch Shell Пітер Возер.