ua en ru

На Марсі виявлена вода, яка відрізняється від земної (відео)

Автор: RBC.UA
Аналіз зразків марсіанського грунту, узятих апаратом Curiosity, дозволив вченим зробити висновок, що вода, виявлена ​​на Червоній планеті, "важча", ніж земна.

Аналіз зразків марсіанського грунту, узятих апаратом Curiosity (на фото), дозволив вченим зробити висновок, що вода, виявлена ​​на Червоній планеті, "важча", ніж земна. В ній помітно більше дейтерію - ізотопу водню, що має додатковий нейтрон.

Відповідно до отриманих даних, дейтерій зустрічається в марсіанській воді в 5 разів частіше, ніж у земній. Крім того, в зразках грунту вдалося виявити ряд звичних для Землі сполук. На поверхні Червоної планети можна знайти частинки водяної пари, вуглекислого газу, кисню і двоокису сірки.

Аналіз взятої породи проводить лабораторія SAM, що представляє собою частину марсоходу. Апарат самостійно нагріває знайдені ним зразки, щоб вивільнити з них гази.

Читайте також: NASA побудує базу за зворотнім боком Місяця

Нагадаємо, наприкінці серпня ц.р. марсохід Curiosity зробив перші якісні знімки з Червоної планети. Опубліковані були також нові знімки "геологічної якості" та високоякісні зображення слідів марсохода на грунті Марса.

23 серпня стало відомо, що марсохід Curiosity проїхав перші метри по території Марса. Фахівці NASA жартома назвали це досягнення першим тест-драйвом.

Раніше повідомлялося про те, що у марсохода вийшов з ладу один з датчиків вітру. Зламаний пристрій відповідав за збір інформації про погоду на поверхні Червоної планети.

20 серпня марсохід NASA успішно випробував бортову лазерну гармату на Марсі.

Як повідомлялося, 9 серпня ц.р. марсохід Curiosity передав перші фото з Червоної планети.

Читайте також: Виповнилося 55 років з початку космічної ери людства (фото, відео)

Нагадаємо, в листопаді 2011 р. з мису Канаверал була запущена двоступенева ракета-носій Atlas V з марсоходом Curiosity. Після восьмимісячного польоту 5 серпня він успішно здійснив посадку у кратері Гейла в південній частині Червоної планети, а потім передав на Землю перший кольоровий знімок Марса. Посадка була названа на честь американського письменника Рея Бредбері - автора книги "Марсіанські хроніки". Термін служби мобільної лабораторії вартістю 2,5 млрд дол. складе 1 марсіанський рік (686 земних днів).

Вдалий досвід американського космічного агентства привернув увагу вчених інших країн. У середині серпня Індія оголосила, що через рік запустить власний апарат до Марсу. На відміну від Curiosity, керований модуль азіатської країни не буде висаджуватися на поверхні Червоної планети.

Нещодавно NASA оголосило про свої плани по запуску нового марсіанського апарату у 2016 р. Пристрій буде називатися Insight ("Проникливість") і, на відміну від рухомої наукової лабораторії Curiosity, являтиме собою стаціонарну лабораторію. Її основним завданням, як розповіли науковці NASA, стане буріння отвору в марсіанській корі і дослідження глибинних порід.